Civelek; “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parçasıdır”

22
Kırklareli Valisi Esengül Civelek “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
HABER MERKEZİ
Civelek yayınladığı mesajda şunları kaydetti;
“Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parçasıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.
Engelli vatandaşlarımızın ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal hayata onurlu ve etkin bir şekilde katılmaları en tabii haklarıdır. Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve tüm insan haklarından eşit olarak yararlanmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir. Unutulmamalıdır ki bugün için her sağlıklı birey bir engelli adayıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, engelli kardeşlerimize mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.” (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.