Cingöz; “Festivalimize tüm Trakya halkı davetli”

19
* Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’nde,  Grup Seksendört,  Semiha Yankı, Linet, Atilla Taş, İskender Doğan, Sima, Mustafa Ceceli, Firdevs ve Filiz Aris Pınarhisarlılarla buluşacak. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’ne tüm Trakya halkının davetli olduğunu söyledi. Sosyal etkinlikler kapsamında Pınarhisar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’nin 6’ncısını kutlamanın heyecanının yaşadıklarını söyleyen Cingöz şunları kaydetti;
“Sosyal etkinliklerimiz kapsamında Belediyemizce geleneksel hale getirdiğimiz Kültür Sanat ve Gençlik Festivalimizin bu sene 6.ncısını kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız bölgemizin en çok özlenen ve beklenen festivalleri arasında yerini alan festivalimize tüm Trakya halkını davet ediyoruz. Festivalimiz bu sene daha coşkulu bir şekilde kutlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye’de büyük hayran kitlesine sahip olan sanatçılarımızı Pınarhisar’da ağırlamaktan büyük onur duyacağız. Festivalimize meddi manevi desteklerini esirgemeyen değerli hemşerilerim başta Pınarhisar hemşerilerim olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” 
* Pınarhisar’a Yıldız yağacak
Pınarhisar Belediyesi’nin düzenleyeceği Pınarhisar 6. Kültür Sanat ve Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’nde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak.03 Eylül Çarşamba günü stantların açılması ile başlayacak olan Festivalin resmi açılışı 05 Eylül 2014 Cuma günü saat 17.30’da Pınarhisar Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. 03-04 Eylül’de Mahalli sanatçıların sahne almasıyla başlayacak festivalde bir birinden ünlü sanatçılar Pınarhisarlılarla buluşacak. Festival Alanında yapılacak konserlerde ilk olarak İskender Doğan sahne alacak. “Günahsızlar”, “Kan ve Gül gibi şarkılarını seslendirecek olan İskender Doğan’ın ardından Semiha Yankı sahneye çıkacak, “Seninle Bir Dakika”, “Adını Yollara Yazdım” şarkılarını Pınarhisar halkına söyleyecek. Konserlerin ilk gecesinde son olarak sahneye Alternatif Rock Müziğin başarılı temsilcisi Grup Seksendört çıkacak. Kendileriyle özleşen “Ölürüm Hasretine” şarkısıyla kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine kavuşan Grup Seksendört “Eller”, “Dokunma”, “Söyle”, “Azap”, “Gözün doysun” gibi şarkılarla hayranların coşturacak. 06 Eylül 2014 Cumartesi günü yapılacak gece konserlerinde ilk olarak Sima sahneye çıkacak. Sima Konserin ardından, Türk Pop Müzik’in sevilen ismi Atilla Taş sahne alacak. Şarkıcılığın yanı sıra Tv sunuculuğu ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Atilla Taş birbirinden güzel hareketli şarkılarla Pınarhisarlıları coşturacak. Atilla Taş’ın ardından son olarak Linet sahneye çıkacak. “Şu Saniye”, “Adını Sen Koy”, “Resim” gibi şarkıları seslendiren Linet festivale katılanlara unutulmaz dakikalar yaşatacak. Pınarhisar 6. Kültür Sanat ve Gençlik Festivali son gece konserlerinde ilk olarak Filiz Aris sahne alacak. Filiz Aris’in ardından bir Tv kanalın düzenlediği yarışmada yıldızı parlayan Firdevs sahneye çıkarak birbirinden güzel şarkıları Festivale katılacak. Festivalde sahne alacak ise Mustafa Ceceli olacak. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ceceli, eski ve yeni şarkılarını seslendirmesinin ardından Pınarhisar 6. Kültür Sanat ve Gençlik Festivali Havai Fişek Gösterileri ile son bulacak. (Kadir Sinici)
)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here