CIMBIZ

17
Şurdan, burdan  
Rahmi Sağlık 
* Çalıştığı aracı soydurdu
İstanbul’da çalıştığı firmanın aracı ile sigara dağıtımı yapan satış elamanı, kullandığı aracı, 5 arkadaşına anlaşarak soydurdu.
Uyanık sigara dağıtıcısı başka iki araçla takip edilerek kimliğini bilmediği 5 kişi tarafından saldırıya uğradığını ve soyulduğunu, canını zor kurtardığını polise bildirdi.
Polisin kamera görüntülerini inceleyerek ve yaptığı soruşturma sonunda soygunun sigara dağıtıcının 3’ü arkadaşı olduğu anlaşıldı. Uyanık sigara dağıtıcısı, uygulamaya kalktığı plan tutmayınca zengin (!) olamadı amma işinden oldu!
* Para kasalarını sırtlayıp paraları götürüyor
İstanbul’da tek başına yaşayan kadınları takip ederek evden ayrıldıklarında evlerine giren 65 kiloluk hırsız, 125 kiloluk çelik kasaları, tuz çuvalı gibi sırtlayıp götürüyor.
Beşiktaş’ta yaşayan 72 yaşındaki Z.U. adındaki kadının evine giren 32 yaşındaki zanlı O.Y. 125 kiloluk para kasasının içindeki 500 bin liralık mücevheratla birlikte sırtlayıp götürmüş. 
Daha önce yine Beşiktaş ta 62 yaşındaki E.S. adındaki kadınında evinden para kasasını mücevheratı ile birlikte götürdüğü anlaşıldığı açıklandı. Kasa Herkülü kamera kayıtları sonunda yakalandı.                 
* Çaresiz kalan prostat hastası işini otobüste gördü
Sivas’tan İstanbul’a giden otobüse Yozgat’tan binen 50 yaşındaki H.T. isimli prostat hastası, İstanbul H.T. Boğaziçi köprüsüne yaklaşıldığında çok sıkıştığını muavine ve şoför’e bildirerek otobüsün durdurulmasını istemiş.“Burada duramayız” denince, çaresiz kalan prostat hastası yanında bulundurduğu pet şişesine yaparak rahatlamış.
“Vay! Sen misin otobüste çiş yapan?” Diyerek muavin ve şoförlerce dövüldü. Hastaneye götürülen H.T. muavin ve şoförlerden şikayetçi olunca muavin ve sürücüler hakkında Basit Yaralama Suçu’ndan dava açılmış.
Hasta ne yapmalıydı? Pantolona mı? Yoksa otobüsün içine mi etmeliydi? İyi düşünmüş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.