Cilt Bakımı ve Makyaj Teknikleri Kursları başladı

22
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından geçen yıl yoğun talep üzerine açılan “Cilt Bakımı Kursu”nun bu yıl ikincisi açıldı.
HABER MERKEZİ
  
11 Ekim 2011 tarihinde başlayan Cilt Bakım Kursu’na 12 kursiyer katılıyor. Haftada bir gün Salı günleri 5 saat verilen kurs 7 Şubat 2012 tarihinde sona erecek. Bunun yanında bu yıl ilk kez başlayan Makyaj Teknikleri Kursu bulunuyor. Kurs, 10 Ekim 2011 tarihinde başladı. Bu kursa da 16 kursiyer katıldı. Haftada iki gün Pazartesi ve Çarşamba günleri verilen kurs 10 saat şeklinde gerçekleşiyor. Bu kurs 7 Haziran 2012 tarihinde sona erecek.
Cilt Bakımı ve Makyaj Teknikleri Öğretmeni Nüket Müftahi verdikleri kurlarda hangi konularda eğitim verdiklerini sıralayarak şu ifadelere yer verdi:
“Halk eğitim merkezimizde cilt bakımı ve teknikleri dersleri vermekteyim. Bu kurslarımızda kursiyerlerimize yüz, beden, saç, güzelliğini, sağlığını korumayı ve geliştirmeyi nasıl yapacaklarını yöntemleri ile öğretmekteyiz. Makyaj nasıl yapılır, gölge ve ışık oyunları varsa kusurları örtme ve buğulu gözler, gelin makyajı, porselen makyaj gibi konularda kursiyerlerimize eğitim vermekteyiz. Hem toplum, hem aile sağlığını, hijyenini, hastalıklardan nasıl korunacağını, güneşin fayda ve zararlarını, epilasyon yöntemlerini, kaş, kirpik boyamayı, makyajın yöntemlerini, cilt bakımının ve temizliğinin nasıl yapılacağını, kursiyerlerin keyifle keşfetmelerini sağlıyoruz. Kursiyerlerimiz cilt bakımını meslek olarak ta seçebilirler.  Bu kursumuzdan alacakları sertifika ile bu iş dalında çalışma hakkına sahip olmaktadırlar. Cilt bakımı ve makyaj meslek olarak kişiye, aile bütçesine katkısı olan bir meslek dalıdır. Burada eğitim gören kursiyerler, yurdumuzun neresine giderlerse gitsinler hanımların olduğu yerde bu konu ile ilgili çalışabilecekleri sektörler bulunmaktadır. Kendilerine rahatlıkla çalışma alanı bulabilirler. Sadece kendisi ve ailesinin bakımı için gelen hanımlar ise; hem kişisel hem de yetişen çocukları var ise bilinçli müdahale ile doru uygulamada bulunabilirler.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.