Çileli kuzenler son yolculuğuna uğurlandı

9
Kırklarelili 6 genç balık tutmak ve eğlenmek için İstanbul Büyükçekmece yakınlarında kayıkla denize açıldı.
HABER MERKEZİ 
Kırklarelili 6 genç balık tutmak ve eğlenmek için İstanbul Büyükçekmece yakınlarında kayıkla denize açıldı. Denize açıldıktan kısa süre sonra kayıkları alabora olan kayıkta bulunan 6 gençten 3’ü yakındaki balıkçılar tarafından kurtarılırken 3’ü gözden kayboldu.
Olay yerine gelen Arama Kurtarma Ekipleri kısa sürede 2 kuzen Kayhan Çileli ve Fatih Çileli’ye ulaştı. İki kuzenin el ele tutuşmuş cansız bedenleri çıkarıldı. Denizde kaybolan Burak Nizamoğlu’na ise ulaşılamadı. Nizamoğlu’nu arama çalışmaları devam ediyor.
* Gözyaşları içerisinde toprağa verildiler
21 Temmuz 2015 Salı günü Kırklareli Devlet Hastanesi Morgu’ndan alınan Kuzenler ilk Kırklareli Bademlik Mahallesi’ndeki evlerinin önüne götürülerek helallik alındı. Kuzenlerin evinin önünde gözyaşları sel oldu. 19 Temmuz 2015 Ramazan Bayramı’nın 3. günü kayıkları alabora olan ve denizde boğulan Kayhan Çileli ve Kuzeni Fatih Çileli’nin cenazeleri 21 Temmuz Salı günü Öğle Namazı’nın ardından kılınan Cenaze Namazı’ndan sonra Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’ne Bağlı Elmacık Köyü’nde sevenlerinin gözyaşları arasında defnedildi.
Denizden elele çıkartılan kuzenlerin kabirleri de mezarlıkta yan yana kazıldı. Kuzenlerin Babaları; “Çocuklarımız ölürken el ele öldüler burada da yan yana yatacaklar” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here