“Çiftçilerimize bol bereketli bir yıl temenni ediyorum”

9
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliği Başkanı Ali Dermenci, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm çiftçilerin “Dünya Çiftçiler Gününü” kutladı.
HABER MERKEZİ
Dermenci; “Toprakla tohumu buluşturup bereket üreten değerli çiftçilerimizin çabaları ve uğraşları sonucunda ülkemizde yaşayan 70 milyon vatandaşımızın karnı doymaktadır. Ekiminden başlayıp sofralarımıza kadar gelen ekmeğin, yoğurdun, sebzenin, meyvenin ne zorluklarla yetiştirildiği unutulmamalı ve emeklerinin karşılığı olacak politikalar üreterek çiftçilerimize ve köylülerimize her zaman sahip çıkılmalıdır.
Biliyoruz ki ülkemiz ve İlimiz gerek coğrafi gerekse de iklim koşulları nedeniyle Tarım ve Hayvancılık için yüksek bir potansiyele sahiptir. Nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu köylerde çiftçilik yapmaktadır. Çok zor koşullarda, büyük fedakarlıkla her mevsim çalışmak zorunda kalan çiftçilerimiz hak ettiği değeri bulmalıdırlar. 
Ekmeğini helal kazanmaktan başka gayesi olmayan, çok çalışan, çok yorulan, alnı terli, fedakar çiftçilerimizin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü”nü kutluyorum ve tüm çiftçilerimizin bol bereketli bir yıl geçirmelerini canı gönülden diliyorum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here