“Çiftçi 12 Eylül’de “HAYIR” diye haykıracak”

16
 Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atalay ve Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi Şahin Arslan bölge köylerini ziyaret ederek çiftçilerin dertlerini dinlediklerini ve önümüzdeki Halk oylaması ile ilgili “Hayır kampanyasına” destek verdiklerini açıkladılar.

HABER MERKEZİ

Gazetemiz Babaeski Temsilcisi ve köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın Babaeski Ziraat Odasında ziyaret ettiği Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay ve yöneticilerden İl Genel Meclisi Üyesi Şahin Arslan, çiftçilerin feryatlarını ve yok oluşlarını izledikçe kahrolduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Çiftçilerimiz çok mağdur ve can çekişir durumda. Biz Babaeski Ziraat Odası Yönetimi olarak bu konuda ne gerekirse yapmaya hazırız. Öncelikle çiftçimizi ezen bu hükümete halk oylamasında “Hayır” diyerek tepkimizi göstereceğiz. Bütün halkımızı ve tarımla uğraşan emekçilerimizi referandumda Hayır demeye çağırıyorum. Bu hükümeti önce halk oylamasında sarsalım sonra seçimde yıkalım. Biz yönetim olarak zaten hepimiz tarım üreticileriyiz, aynı sıkıntıları biz de çekiyoruz, bizim de canımız çok yanıyor, üreticimiz hadi toplanalım eylem yapalım dediğimiz zaman arkamızda duracaklar ki, sesimizi Ankara duysun.
Ben de bir çiftçiyim seçildiğim görevim gereği, her gün köylerdeyim ve çiftçimizin derdini dinliyorum. “Yeter artık, çiftçiler olarak bittik biz, çay paramız yok, gelin arkamıza düşün traktörlerle yolları kapayalım” diyorum. Bu bir kaç traktörle olmaz, her köyden seller gibi traktörler gelecek ki yollara bırakıp kontakları alıp yolları tıkayalım ve o zaman “Ne oluyor” diyerek can çekişen çiftçimizin sesi ulusal televizyonlara ulaşacak.
12 Eylül’de Çiftçile”rimiz bu hükümete ders vermek için, Hayır oyu vermeli ve Trakya’dan yükselen Hayır sesleriyle Anadolu çiftçisine de örnek olmalıyız, biz Trakya çiftçileri olarak “Hayır” diye haykıracağız ve sesimiz Anadolu’nun öbür ucundan duyulacaktır.”
Babaeski Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi Şahin Arslan ise; “Köyleri geziyorum insanlarımızın durumu perişan, çiftçilerimiz bu hükümete çok öfkeli ve 12 Eylül’de Hayır oyu vermek için sabırsızlıkla sandığı bekliyorlar” dedi. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here