Çiçek Ekimleri başladı

0
Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çiçek ekimlerine başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çiçek ekimlerine başladı.
Kentin çeşitli bölgelerinde çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri uygun olan tüm bölgelere çiçek ekimi yapacak.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, öncelikli olarak ana yol güzergahlarına ve park alanlarına dikilecek olan çiçeklerin kısa süre sonra kentin her yerinde tüm güzellikleri ile ortaya çıkacağını söyledi.
* “Çiçekler belediye seramızda üretiliyor”
Kesimoğlu; “Yaz aylarının gelmesi ile birlikte biz de mevsim şartlarına uygun çiçeklerin ekimine başladık. Ektiğimiz çiçekler arasında yıldız, küçük kadife, büyük kadife, pervane, begonya, petunya ve ateş gibi çiçekler yer alıyor. İlk etapta 50 bin adet farklı türde ki çiçekleri kentimize ekeceğiz. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Ektiğimiz bu çiçeklerin tamamını kendi seramızda biz üretiyoruz. Bu konuya dikkat ediyoruz. Önümüzdeki günlerde çiçek ekimlerimiz devam edecek” dedi. (Savaş Eskici)
TEILEN
Önceki İçerikİLAN
Sonraki İçerikİLAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.