“CHP’yi iktidara taşımak için birlikte çalışacağız”

23
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 03 Haziran 2012 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu ve yönetimini ziyaret eden CHP’li Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri “Hayırlı olsun” temennisinde bulundular.
HABER MERKEZİ
CHP’li Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri’ni CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. 
* “El ele, kol kola iktidara koşacağız”
08 Haziran 2012 Cuma günü saat 13.00’te gerçekleştirilen ziyarette konuşan CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın, İl Kongresi’nde demokrasi şöleni yaşanmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları kaydetti:
“ Her iki adayımızda yapılan İl Kongresi’nde bizlere çok güzel demokrasi şöleni yaşattılar bize. İki tane arkadaşımız bu yarışa katıldı. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Kendi aramızda demokrasi şöleninde daha önce birlikte çalıştığımız İl Başkanı Vecdi Gündoğdu arkadaşımız kazandı. Biz kendilerini İl Genel Meclisimiz olarak kutluyoruz. Yönetim olarak kutluyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde yine kol kola partimizin Yerel Yönetimlerde başarısını tekrar en üst seviyeye çıkarmak için çalışacağımızı, hep birlikte olacağını belirtiyorum. Bizler bu mücadelede her ne kadar demokrasi şöleni içinde yaşacakta kol kola vererek partimizi en üst seviye getireceğimize inanıyoruz. Yeni seçilen yönetim Kurulu arkadaşlarımıza İl Başkanımıza başarılar diliyoruz. Kol kola, el ele, en iyi şekilde, en yüksek performansla başarılı olacağımıza inanıyoruz. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.
* “Yeni seçilen başkanımızın arkasındayız”
CHP’nin bundan sonra Kırklareli’de başarıdan başarıya koşacağına inandığını belirten Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen’de şunları kaydetti:
“Birbirimizi iyi tanıyoruz. Yeni seçildiniz tekrar hayırlı uğurlu olsun. Bu ekip başarılara doymayan bir ekip, 2014 yılında da başarılara doymayacak. Cumhuriyet Halk Partisi her şeyi içinde halleden, gelecek kaygısı duymayan, sadece ülke kaygısı taşıyan, ülkesi için her şeyi bir kenara bırakan, ben değil biz diyebilen bir partidir. Onun için seçilmiş olan yeni başkanımızın arkasındayız. Gösterdiği hedefler doğrultusunda hareket edeceğiz. Hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece Yerel Yönetimlerde değil, iktidara geçmek için yapmamız gereken tüm çalışmaları yapacağız. Teşekkür ederim.
* “Yarış bitti, şimdi CHP’nin iktidar olma zamanıdır”
3 Haziran 2012 Pazar günü yapılan seçimde İl başkanlığı için aday olan Meclis Üyesi Aydın Karakoç’ta yarışın Pazar günü bittiğini bundan sonra CHP’nin iktidar olması için hep birlikte çalışma zamanı olduğunu belirterek;
“Yarış Pazar günü bitti. Bir demokrasi şöleniydi, iki taraf vardı. İki taraftan biri kazandı. Bu Demokrasi Şöleni’yle ilimiz ve Ülkemiz de gerçekten demokrat bir parti olduğumuz ortaya çıktı. Yarış orda bitti. Şimdi hep birlikte Partimizi iktidara ve yerel yönetimlere taşımak için yarışacağız. Herkese birlikte çalışmayla birlikte projeler üretmeye, kentimizi, partimizi öne çıkarma görevi düşüyor. Bu görev azmiyle üzerimize ne düşerse yapacağız. Bundan sonra çalışmalarımızı birlikte yürüteceğiz. Artık ben bütün arkadaşlarıma söylüyorum. Sandıkların açılmasından itibaren iç mücadele bitmiştir. Bundan sonraki mücadele genel mücadeledir. Hepimiz bu genel mücadeleyi birlikte vereceğiz” dedi.
* “2015 Genel Seçimleri’nde mevcut oyumuzun üzerine çıkacağız”
Yapılan İl Kongresi’nde CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu, kongrenin herkese demokrasi dersi verdiğini belirterek bunun böyle olmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları kaydetti: 
“03 Haziran 2012 Pazar Günü yaşadığımız gerçekten demokrasiye yakışır, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir yarış örneğiydi. Bu yarışta tek kazançlı çıkan Partimiz oldu. Bana göre Partimiz bu sınavdan 10 üzerinden 10 aldı. Daha öncede söylediğimiz gibi parti içinde ki yarışlar zaman zaman olur, ama Cumhuriyet Halk Partisi içindeki yarışlar her zaman daha dikkat çekici olmuştur. Aynı zamanda da diğer partilere göre özeldir. Katılımıyla coşkusuyla her şeyiyle müthiş bir kongreydi. Ben orada katkı koyan gelen,  en sade üyesinden en yetkili üyesine kadar herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikatten iyi bir kongreydi. Son zamanlarda yapılan en coşkulu, en olgun kongreydi. Sonuç olarak Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi kazanmıştır. Kaybedeni olmayan bir seçimdir. Sizler bugün buradasınız. Bizim geçen dönemlerde il başkanlığımız sırasında yapmış olduğumuz hedefler neticesinde milletvekili seçim sonuçları üzerinden hedefimiz var iddiamız var. Bizler her zaman iddialı bir parti olduk. Bu iddiamız sizlerle daha da güçlenecek. 2014 yılındaki Yerel seçimlere hep birlikte hazırlanacağız. Ben temin ediyorum ki 2014 yılındaki seçimlerden başarılı çıktıktan sonra yine aynı ekip olarak, ekip anlayışla, parti anlayışıyla 2105 Genel Seçimleri’nde de mevcut oyumuzun üzerine çıkacağız. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu böyledir, bir gelenektir. Tabiî ki daha önce söylediğimiz, iddia ettiğimiz düşüncelerimiz vardı. Belli plan ve program çerçevesinde bunları yapmayı düşünüyoruz. Milletvekilliği Genel Seçimlerinde ki sonuçlara bakarsak, ilçelerimizde beldelerimizde gayet iyi durumlarımız var. 10 tane belediyeyi alacağız fakat bu neden 18 olmasın. Çünkü oylarımız onu işret ediyor. Bunun için hep beraber mücadele vereceğiz. Aynı şekilde İl Genel Meclislerimiz neden 20 olmasın. Birde İl Genel Meclisleri’nde sizlerle beraber vereceğimiz mücadelede bu sayıyı 20’ye yakalayacağımızı düşünüyorum. Bugün buraya gelerek bizleri ziyaret gerçekleştirdiniz. Gelen arkadaşların hepsine teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here