“CHP’ye seçimi kazandıracak isim etrafında toplanılmalı”

11
CHP Milletvekilleri ve Teşkilatı Gazetemizi ziyaret etti

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şener Pekçeer ve beraberindekiler 20 Ağustos 2013 Salı günü saat 15.00’te gazetemizi ziyaret ettiler.
* “Tek menfaatimiz Kırklareli’dir”
Gazetemiz İmtiyaz sahibi Elmas Cankurt tarafından ağırlanan CHP Milletvekilleri Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek yaptıkları ortak açıklamalarında;
“Bizler Kırklareli Milletvekilleri olarak buna Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan beyde dahil Kırklareli üzerine ortak bir paydamız olduğu zaman siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp Kırklareli için nelere yapılabilinir diye bir araya geliyoruz. Bizler Milletvekili olmamıza karşın ilk olarak Kırklareliliyiz. Tek menfaatimiz Kırklareli. İsteğimiz Kırklareli’nin ilerlemesi ve en düzgün şekilde temsil edilmesidir” dediler.
* “CHP’ye Kırklareli’de seçimi kazandıracak isim etrafında birleşilmeli”
Daha sonrasında her iki Milletvekili 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerle ilgili olarak da şunları kaydettiler:
“Burada yapılacak Belediye Başkanlığı Aday değerlendirmesinde şu isim ya da bu isim olsun diyemiyoruz. Bizim için asıl olan CHP’ye Kırklareli’de kim seçimi kazandıracaksa o ismin etrafında birleşmek. Parti Merkezinde de bu şekilde değerlendirme yapılacaktır. Hangi yöntemle olursa olsun kazanan CHP olacaktır” dediler.
* “Telaffuz edilen rakamlar gerçekse çiftçi zor durumda kalır”
Son olarak ise Ayçiçeğindeki rakamların çok düşük olduğunu dile getiren Milletvekilleri şöyle devam etti: “Ortada konuşulan rakamlar çok düşük. Bu çiftçiye resmen zulüm etmektir. İlerleyen günlerde açıklama yapılacak resmi olarak ancak telaffuz edilen rakamlar gerçekse çiftçi çok zor durumda kalır. Ayçiçeğin Türkiye de neredeyse üçte biri burada üretiliyor ve bu rakamlara bu işi yapmanın bir anlamı olmaz.”
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt7ta yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. (Serkan Koçtürk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here