CHP’ye büyük ilgi

7
* Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’nin “Geleneksel Hıdrellez Etkinliği”, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı’nın etkinliğine dönüştü.
HABER MERKEZİ
Her yıl 6 Mayıs’ta Kırklareli’nin çeşitli yörelerinde olduğu gibi Pehlivanköy İlçemizde de kutlanan Hıdrellez, bu yıl Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı’nın etkinliğine dönüştü. 
* İlgi ve katılım yoğundu
Pehlivanköy İstasyon Boyu’nda düzenlenen etkinlik Pehlivanköy İlçe Başkanlığı’nın hazırlattığı menü ve Pehlivanköylü kadınların yapmış olduğu el işi börek ve tatlı çeşitleri ile zenginleşti.
Etkinliğe katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin,  CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, CHP Kadın Kolları ve Milletvekili Adayları Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ve Mehmet Tuna Soykan Pehlivanköy halkı ile buluştu.
* Yoksulluk etkinlikleri olumsuz etkiledi
CHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Hicran Pektaş önceki yıllarda Ergene boyunun tamamen hemşerileriyle doldurulduğunu ancak son zamanlarda halkımızın çektiği yoksulluk nedeniyle Geleneksel Hıdrellez Etkinliği’ne katılanların sayısının çok azaldığını söyledi.
Pomak Mutfağı’nın örneklerinden olan; Ispanaklı Börek, Peynirli Börek, Sigara Böreği, Bırakana Tatlısı ve Tavuklu Pilav’ın sunulduğu yiyecekler kısa sürede tükendi.
* Halk Ekonomik Kriz’den yakındı
Etkinlikte CHP Milletvekili Adaylarıyla tanışan Pehlivanköy halkı ekonomik sıkıntılarını dile getirdi. Pehlivanköy’ün göç verdiğini nüfusunun İşsizlik ve Yoksulluk nedeni ile azaldığını belirten katılımcılar CHP’nin geçen haftalarda sunduğu Seçim Bildirgesi’ndeki Ekonomik Programı’nı ilgi ile izlediklerini belirterek Kırklareli’de bu dönem CHP’nin 3 Milletvekili çıkarmasının sürpriz olmayacağını belirttiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here