CHP’nin Kırmızısı mı? AK Parti’nin Turuncusu mu?

16
CHP’li dostlarım; “AK Parti piyasada yok. Adaylarından bahsedilmiyor. Seçimler yaklaşıyor AK Partililer nerede?” diye merak ediyorlardı.
Görüştüğüm AK Parti kurmaylarından aldığım son değerlendirmeleri siz değerli okuyucularımla paylaşma ihtiyacı duydum.
Bakın AK Parti sessiz sedasız neler yapıyormuş…
Yerel Seçimler öncesi oluşturulacak SKM’ler (Seçim Koordinasyon Merkezleri) parti teşkilatlarıyla eşgüdümlü bir çalışma sergilenecekmiş.
Öte yandan teşkilatlarda çalışmayan yöneticiler arındırılarak, yerine çalışan gönüllüler monte edilecekmiş.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz’un geçen haftalarda teşkilatlarla yaptığı toplantılarda gördüğü eksiklikler acil bir şekilde onarılıyormuş. 
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın öncülüğünde başlatılan çalışma atakları öncelikle sistem oluşturmaya yönelikmiş.
Yerel Seçimler öncesi oluşturulacak örgütlenme sistemi hücre çalışması modeli. Başka bir deyişle nokta atışı bir yapılanmaymış. 
Bire bir çalışma modelini şimdiye kadar Trakya Teşkilatları uygulamamıştı. Bir türlü AK Partilileşemeyen Trakyalı yöneticilere sağda başka parti kalmayınca mecburen doku nakli yapılıyormuş.
AK Parti aşısı zerkedilen yönetici ve üyeler, şimdiden seçim havasına girmeye başlamışlar. İstanbul İl Örgütü’nden gelip-giden Danışman ve Parti Kurmayları Trakya’daki örgütlere başarıya ulaşmanın yollarını inceden inceye anlatıyormuş. Eğitim alanlar da diğerlerini eğiterek, partinin Trakya’daki başarısızlığını anlamaya çalışıyormuş.
Mahalle Temsilcileri, Sokak Temsilcileri ve hatta Apartman Temsilcileri’nden oluşan bir sistemle ulaşılmayan vatandaş kalmayacakmış. Bu birimler Acil Timler gibi vatandaşın ihtiyaçlarını belirleyip yardım seferberliği başlatacaklarmış.
Zaten İl ve İlçe Örgütleri kendi içinde çeşitli birimlerden oluşuyor.
Yönetimlerin içinde Yürütme Kurulları var. Çekirdek kadro da denilen bu yapı içindeki birimlerin her biri bir Başkan Yardımcısı sıfatını taşıyor. Başkan Yardımcıları kendi alanından sorumlu.
Örneğin Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı gibi Yürütme Kurulu Üyeleri İlçe Başkanı’na bağlı çalışıyorlar.
AK Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nın da süratle yeni bir yapılanma içinde olduğu gözleniyor.
Bir taraftan yeni Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşurken, diğer yandan da çalışmayanların yerine çalışanlarla onarılan parti yönetimleri Parti İçi Eğitimlerle yetiştiriliyormuş.
Trakya’da çok özel bir seçim stratejisiyle hazırlıklara başlayan AK Parti, önümüzdeki aylarda çeşitli açılış ve temel atmalarla da hızına hız katacakmış. 
Görüştüğüm AK Parti Kurmayları “Hedef Trakya” diyorlar.
Trakya sanki AK Parti İstanbul İl Örgütü’ne bağlanmış gibi bir çalışma modeliyle seçimlere hazırlanılıyormuş.
Kapı kapı çalışma sisteminin pek uygulanmadığı Trakya illeri İstanbul usulü çalışmayla bu seçimde tanışacak gibi.
Ramazan Ayı’nda doruğa çıkacak AK Parti çalışmaları göz kamaştırarak zirveye ulaşacakmış.
Tekirdağ halkı Büyükşehir olmanın sevinciyle, Edirne halkı da bir Bakanı’nın olması heyecanıyla seçime girecekmiş.
Edirne ve Tekirdağ’dan esen rüzgârdan Kırklareli’nin etkilenmemesi düşünülebilir mi? O halde İllerdeki bu havanın İlçe, Belde ve Köylere kadar işleyeceğini beklemeliyiz.
Görünen o ki, Trakya ilk defa CHP ile AK Parti arasında bu denli kıyasıya bir Seçim Yarışı izleyecek.
AK Parti şimdiye kadar yaşanılan seçimler de, Trakya illerine bu kadar ciddi bir yaklaşım içine girmemişti.
Bakalım seçim Haritası’nda Trakya, CHP’nin rengi Kırmızı olarak mı kalacak?
Yoksa AK Parti’nin Turuncusu’na mı boyanacak?
Anlaşılan CHP’nin Kalesi Trakya, Kırmızı ile Turuncu arasında gidip gelecek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here