CHP’nin kalbi “Birlik ve Beraberlik” Gecesi’nde Kırklareli’de attı. Tezcan; “Aydınlık günler CHP İktidarı ile gelecek”

46
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan; "Türkiye bundan önce de en az bunun kadar karanlık günler yaşadı. Türkiye işgali gördü. Türkiye ihaneti gördü ama Türkiye tüm işgal ve ihanetler içerisinde bile her zaman halkının onurlu bağımsızlığı için kanını cesaretle akıtmaya hazır, evlatlarını gördü. İşte bu parti Türkiye’nin kaderini değiştirecek. Bizim tarihimize, yoksullara, emeğe karşı sözümüz var” dedi. 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Örgütü’nün düzenlediği “Birlik ve Beraberlik” Gecesi yoğun katılımla gerçekleşti. 30 Ocak 2015 Cuma günü Esnaf ve Sanatkarlar Düğün salonunda yapılan gece saat 19.00’da başladı. CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve Parti Yönetimi misafirleri kapıda karşıladı.
* İl Başkanı Zengin; “Alınacak olan Önseçim kararı yeni bir heyecan getirecektir”
Gecenin açılış konuşmasını Recep Zengin yaptı. Konuşmasında Önseçime değinen Zengin, Önseçimin kendileri için çok önemli olduğunu söyle. Parti içi demokrasinin işlemediğinde karşılarına ders çıkardıkları neticelerinin doğduğunu söyleyen Zengin,  önseçimin partiye yararlı olacağını söyledi.
Zengin konuşmasında şunları kaydetti; “Özü Sivas Kongresi’ndeki asil tavrı ve milli mücadeleye uzanan bir parti olan CHP, paramparça olmuş Anadolu’da umudunu yitirmemiş gözüpek kahramanların yüreklerinde, kan ve barutun harman olduğu bir ortamda büyük emek ve gözyaşıyla emsalsiz özverilerle kurulmuş bir partidir.  Cumhuriyetimizin ana ilkelerinden asla taviz vermeden özgürlüğü, uygar görüşünü ve laik Cumhuriyeti namusu yerine koyan ve koruyan bir partidir. CHP bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada bölünmez bütünlüğün, adaletin, bağısızlığın ve hukukun üstünlüğünün yılmaz savunucusu olmaya aynı kararlılık, inanç ve azimle sürdürecektir. Hepimizin malumu üzere 2015 Seçimleri gerek Türkiye, gerekse partimiz için çok çok önemlidir. Parti içinde alınacak önseçim kararının CHP’de yeni bir heyecan, hareket ve umut yaşatacağına inancım tamdır. Bu gecede emeği geçen herkese teşekkür eder iyi eğlenceler dilerim.”
* Başkan Kesimoğlu; “7 Haziran’dan sonra Türkiye’nin İktidar partisi olarak bir araya geleceğiz” 
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, gecede yaptığı konuşmasında CHP’nin 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde iktidara geleceğini söyledi. AK Parti ile mücadelenin ilk adımını burada atıklarını söyleyen Kesimoğlu, gecede yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Cumhuriyet partisinin 7 Haziranda iktidara gelişinin müjdesi olan bu gecede 7 Haziran Seçimleri’nde bizim 3 Milletvekilimizin yakasında CHP Rozeti’ni olması ve birbirimizin arasında birliğin, beraberliğin, dayanışmasının pekişmesinde, bir kilometre taşı olacağına inanıyorum. AKP ile mücadelenin ilk adımını burada atmış bulunuyoruz. Omuz omuza, nefes nefese AKP faşizmine karşı CHP’nin onurlu dik yürüyüşünü, duruşunu sergileyeceğiz. Şuan burada Türkiye’nin Ana Muhalefet partisi olarak toplanıyoruz. Ama 7 Haziran’dan sonra Türkiye’nin İktidar partisi olarak bir araya geleceğiz. 7 Hazirandan sonra Genel Başkanımızı Türkiye’nin Başbakanı olarak aramızda göreceğiz. CHP olarak 7 Haziranı sabırsızlıkla bekliyoruz. Çünkü biz Samsun’daki kararlı duruşuz. Çünkü Biz Amasya’da kurtuluş planıyız. Çünkü Biz Erzurum’da Ulusal Egemenliğiz. Biz Sivas’ta Başkaldırıyız. Biz Lozan’da Dik Duruşuz. Çünkü biz Soma’da, Ermenek’te Emekçiyiz. Taksim’de Gezide Direnişçiyiz. Çünkü Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Halkın Partisiyiz. Atatürk’ün Partisiyiz. Bizimle Uğraşıyorlar, hay bizim kadar taş düşsün başınıza. CHP’nin geçmişine bir bakın bakalım, CHP’nin geleceğine bir bakın bakalım. CHP’nin temelinde, sömürüye, Emperyalizme başkaldırı vardır. Karanlıkla mücadele aydınlığa çıkış vardır. Suudi Kıralı Öldü diye yarıya indirilen yas ilan edilen değil, hilafeti simgeleyen, Cumhuriyetin Kurulduğu o bayrağı göreceksiniz. Tek zenginliği kalemi ve düşünceleri olan Uğur Mumcu’nun anısı önünde saygı ile eğiliyoruz. CHP’ye bakınca Yolsuzluğunu örtmek için meclisin oyuna sunulduğu meclisi değil, Cumhuriyetin Kurulduğu Meclisi görürsünüz. 90 yıllık Reklam arası diyenlerin anlayamayacağı, anlamak istemediği, bir ateş olacağı CHP’yi göreceksiniz. Burası Kırklareli Bizim 3 olmazsa olmazımız var. Birincisi Özgürlük.  İkincisi Cumhuriyet sevgisi. Üçüncüsü Mustafa Kemal Sevgisi. Ne olursa olsun bizim bu olmazsa olmazlarımızı kimse elimizden alamaz.”
* Vekil Dibek; “Türkiye’nin çaresi biziz”
Başkan Kesimoğlu’ndan sonra bir konuşma yapan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, “Cumhurbaşkanı adayımız olan Ekmeleddin beye %69 oy verdik ve Türkiye’de birinci il olduk.” Dedi. Dibek 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde değinerek, CHP’nin bu seçimlerde iktidar olacağını söyledi. Dibek konuşmasında şunları kaydetti;
“7 Haziran Seçimleri’ne 4 ay var biz yine 7 Haziranda Türkiye birincisi olacağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Ama sadece Trakya da değil, her yerde biz olacağız. Türkiye’nin tek çaresi biziz. Bizden başka çare yok. Tek çare biziz. Yunanistan’da geçtiğimiz hafta yapılan seçimde sol parti kazandı. Yunanistan’da halk eğer sol parti kazanamazsa geriye Faşizm kalır diyordu. İşte bu Türkiye içinde geçerli Türkiye’de de CHP kazanamazsa geriye faşizm kalır. Türkiye’de değişimi başaracağız. Çünkü tek umut biziz. Sosyal demokrasinin gelmesinin tek umudu biziz. Ben inanıyorum ki bu seçimlerde Türkiye kararını verecek.”
* Genel Başkan Yardımcısı Tezcan;  “Bu parti Türkiye’nin kaderini değiştirecek” 
CHP Kırklareli İl Örgütü’nün düzenlediği geceye katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Türkiye’yi CHP iktidarı ile güzel günler beklediğini söyledi. CHP iktidarı ile aydınlık günlerin yakın olduğunu söyleyen Tezcan, Türkiye’nin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin karanlık günlerinden kurtulacağını söyleyen Tezcan, yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Türkiye’nin karanlık günlerinin hakim kılınmaya çalışıldığı bir dönemde gerçek Türkiye’nin aydınlık Türkiye’nin Özgür Türkiye’nin emeğin hakim ve üstün olduğu Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği Türkiye’nin sahibi sevgili yoldaşlar merhaba diyerek sözlerine başladı. Eğer kötüyü anlatacaksın ne yazık ki anlatacak çok şey var, eğer karanlığı anlatacak ne yazık ki çok şey var, ama ben büyük usta Nazım’ın Memleket hasreti ile başlamak istiyorum hani diyordu ya ömrümün son nefesime doğru giderken memleketin güzelliğini hatırlayan Nazım yoldaşlar nasip olmasa görmek o günü ölürsem kurtuluştan önce alın götürün Anadolu da bir köy mezarlığına gömün beni gömün gayri dediği günlerden Nazım’a selam olsun o güzel Türkiye’mi hep beraber kuracağız. Onun için yoldaşlar umutsuzluğa kapılma lüksümüz yok, onun için yoldaşlar umutsuzluğu konuşma lüksümüz yok, bizler Cumhuriyet Halk Partisiyiz her bir okulda ayrı bir devrim destanı yazılmış bir büyük tarihin Partisiyiz her bir okul düşünülerek yazılmamış, her bir okul Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlık tarihine dirençle, mücadeleyle, kanla yazılmış altı ok’un neferleriz.  O yüzden hep beraber güzel günleri nasıl getireceğimizi konuşacağız. Şimdi İşçilerin grevini  erteledikleri haberi geldi Türkiye’de korkan bir İktidar var artık emekçiden korkan bir iktidar var artık örgütlü emekten korkan bir İktidar var Haziranda ayağa kalkan gencecik evlatlarımızdan korkan bir iktidar var, hakkını direnişle arayan emekçiden işçiden onun sendikasından korkan bir iktidar var ama korkunun ecele bir faydası yok.  Şimdi bir rejim tartışması başlattılar hangi rejim tartışması ekselansları 5 Milyarlık kaçak Saraya oturmuş kendi yetkilerini nasıl arttırabileceğinin hesabında 150 yıllık parlamenter demokrasi geleneğimizden ayrılan ekselanslarının diktatörlüğüne teslim olmamızı bekliyor neymiş dün TV’ye çıkmış yok bu parlamenter demokraside çok seslilik var yok çok başlılık var onun için iş yürümüyor.   Bu yetkilerle yetinmeyip hepsini elinde toplama sevdası olacağına anayasanın sınırları içerisine çekilirsen hiç böyle bir problemin içerisinde olmasın, ama yetmiyor yetmiyor çünkü geldikleri günden bu yana Cumhuriyetle hesapları vardı. Onlar sanıyor biz bundan sonra onların her istediğini yapacağız ama bilmedikleri bir şey var unuttukları bir şey var o unuttuğunu ağ babaları da unuttu dün Abdül Hamit’in unuttuğunu, dün Vahdeddin’in unuttuğunu bu gün bunlarda unutuyorlar unutuyorlar ki Türkiye de Cumhuriyet Halk Partisi var Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları var, yoldaşları var. Biz vatanımızı onlara yedirmeyiz Türkiye’yi yıllar önce karanlığa soktuklarında memleket ne zaman düşerse dara yürekli bir Kemal çıkar ortaya 90 sene önce ilk Kemal çıktı bu ülkeyi karanlıktan aydınlığa getirdi taşıdı 90 sene sonrada bir başka Kemal alacak bayrağı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında Türkiye’nin Atatürk Cumhuriyetini yeniden kuracağız.”
Konuşmaların ardından tekrardan sahneye çıkan CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP’ye 60 yılın üzerinde gönül vermiş olan Ertuğrul Karakılavuz ile Fehmi Sakarya’ya protokol üyeleri tarafından birer plaket verildi. Birlik ve Beraberlik Gecesi Faruk Demir’ni verdiği konser ile devam etti. 
* Tuncay Özkan’a sevgi seli 
Geceye ilerleyen saatlerde katılan CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, salonu coşturdu. Tüm masaları tek tek dolaşan Tuncay Özkan, CHP’nin iktidara geldiğini yapacağı icraatların neler olacağını partililere anlattı. Emekli Maaşına %100 zam yapacaklarını söyleyen Özkan, konuşmasını cezaevinde yaşadığı anıları anlatarak bitirdi. Tuncay Özkan daha sonra partililerle fotoğraf çektirdi.  
* Trakya’nın dört bir yanından gelenler salona sığmadı
CHP Kırklareli İl Örgütü’nün düzenlediği geceye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Parti Meclis Üyesi Tuncay Özkan, CHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü,  Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Çorum Milletvekili Tufan köse, Bursa Milletvekili Kemal Ekici, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ile Trakya’nın dört bir yanından gelen bine yakın partili katıldı. (Kadir Sinici-Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here