“CHP’nin İktidarı engellenemeyecek”

1
* Kılıçdaroğlu, "Yol yapmayan hükümet yok. Çıkmışlar ‘biz yol yaptık’ diyorlar. 17 milyon yoksulumuz var, onların derdini çözdün mü? 6 milyon işsiz var, onların sorununu çözdün mü? Öğretmenler atama bekliyor. Yazık günah değil mi bu çocuklarımıza? Ben onlara söz verdim. CHP İktidarı’nda, Ferhat ile Şirin’i buluşturduğumuz gibi öğretmenle öğrenciyi buluşturacağız” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılızdaroğlu, 7 Haziran’da yapılacak olan Yerel Seçimler kapsamında düzenlediği mitingleri kapsamında 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü Kırklareli’ye geldi.
CHP Kırklareli İl Teşkilatı tarafından saat 14.00’te Lüleburgaz’daki Kongre Meydanı’nda düzenlenen Miting’te konuşan Kılıçdaroğlu, ne yapılırsa yapılsın CHP İktidarı’nın engellenemeyeceğini belirterek şunları kaydetti:
“Sanmayın ki bu düzen böyle gidecek. 8 Haziran yeni bir başlangıçtır. İktidarın oyu aşama aşama düşüyor. Bu yüzden bir telaş içindeler. Sahte anketler yayınlıyorlar. Ne yaparsanız yapın halkın iktidarını engelleyemezsiniz.  Siz sürekli ayçiçeği ekersiniz. Bu çiçeğin özelliği sürekli aydınlığa bakmasıdır. Tıpkı ayçiçeği gibi Trakya insanı da sürekli aydınlığa bakıyor. Davutoğlu, Erdoğan’a; Kılıçdaroğlu halka çalışır. 
* "Kadınların sorunlarını çözecek olan parti CHP’dir"
Savaş meydanında kazanan zaferler, ekonomide kazanılmadığı sürece ülke kazanamaz. Bağımsızlığı elde ettiğinde kadınlarda okuma yazma oranı binde 8’di. İnsanlar okuyup öğrensinler diye mektepleri kurdu; Türkiye’yi uygar bir ülke haline getirdi. Mustafa Kemal Atatürk, batılılardan önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdi. O yüzden buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum: Sizin sorunlarınızı çözecek olan parti CHP’dir. 
* "Ferhat ile Şirin’i buluşturduğumuz gibi…"
Yol yapmayan hükümet yok. Çıkmışlar ‘biz yol yaptık’ diyorlar. 17 milyon yoksulumuz var, onların derdini çözdün mü? 6 milyon işsiz var, onların sorununu çözdün mü? Öğretmenler atama bekliyor. Yazık günah değil mi bu çocuklarımıza? Ben onlara söz verdim. CHP iktidarında, Ferhat ile Şirin’i buluşturduğumuz gibi öğretmenle öğrenciyi buluşturacağız. 
* “Yoksulluğu bitireceğiz”
Ben 13 yıl için değil, 4 yıl için yetki istiyorum. Bu güzel vatanda yoksulluğu bitireceğim. 17 milyon yoksulumuza en az lira yatıracağız. Benim inancıma, aldığım terbiyeye göre sağ elin verdiğini sol el görmez. Kimsenin yoksulluğunu kimsenin gözüne sokmayacağız.
* "Propaganda yapıyorlar"
CHP İktidarı’nda Temmuz Ayı’nda ilk ikramiyenizi alacaksınız. CHP sadece bir kez bayramda ikramiye verecekmiş. Böyle bir propaganda yapıyorlar, buna inanmayın. Bağkur emeklilere ikramiye vermeyecekler diye de propaganda yapıyorlar. Milletvekilleri dışındaki tüm emekliler bu ikramiyeleri alacak.
* "Halka hesap vereceğiz"
Mazotu 1,5 Lira yapacağım diyorum, ona da itiraf ediyorlar. 27,5 yılımı devlete verdim. Ben refahı tabana yaymak istiyorum, herkes kazansın istiyorum. Ben bu ülkeye dürüst ve namuslu siyaseti getireceğim. Size harcayacağımız her kuruş için hesap vereceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here