CHP’liler, Alpullu’yu işgal etti

36
Kırklareli’nin Babaeski İlçesine bağlı Alpullu Beldesi Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “7. Kültür ve Müzik Festivali” büyük bir coşku ile başladı.


HABER MERKEZİ

Erken seçim beklentileri CHP’lileri Alpullu’ya topladı. CHP’den seçilen çevre Belediye Başkanlarının yanı sıra CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu,, CHP Lüleburgaz  İlçe Başkanı Türabi Kayan, CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel başta olmak üzere bir çok ilçe ve belde CHP Başkanları Alpuludaki Kültür ve Müzik Festivaline katıldılar.
 Trakya Bazında CHP genişletilmiş Divan toplantısı görünü veren CHP’li akın’ı erken seçim beklentilerinin ve CHP’de önseçim umutlarından dolayı Vekillik düşünenlerinin kulis yaptığı alana dönüştü.
Gruplaşan CHP’liler aralarında CHP’de önseçim olursa alacakları tavırları değerlendirdiler.
Geçen yıl sönük geçen Festival yaklaşan seçimlerle Alpullu’yu CHP’lilerin kulisi haline getirdi.
CHP’nin Kırklareli’de 3 Milletvekilini de kazanacağı beklentileri Önseçim olursa CHP de aday enflasyonu oluşturacağı da şimdiden belli. Bundan sonra CHP’li Belediyelerin yapacağı festival veya herhangi bir etkinliğinde CHP’lilerin akınına uğrayacağının Konuşulduğu Alpullu’da CHP Kırklareli Milletvekilleri katılmadıkları gibi Festivalde kutlama mesajları da duyulmadı.
İkinci dönem CHP’den Alpullu Belediye Başkanı seçilen Başkan Ahmet Durgun, Alpullu Belediyesi’nin kısıtlı imkânlarına rağmen, iyi hazırlanmış. Alpullu bölgenin küçük ve şirin bir beldesi olmasına rağmen bu kadar ünlü siyasetçiyi ve devlet yetkilisini ev sahipliğini layıkıyla yerine getiren Başkan Ahmet Durgun, konuklarla özellikle kendi ilgilendi..
Belediye Barış Parkı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.
Düzenlenen törene; Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin  Açıkel, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Büyükmandıra Belediye Başkanı M. Şükrü Çölgeçen, Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, Babaeski İlçe Jandarma Komutanı J.Yzbş. Abdülkadir Eren, CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Türabı Kayan,  CHP Alpullu Belde Başkanı Sedat Akgöl, CHP Büyükmandıra Belde Başkanı Hasan Sevim Sert, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin  Taşkın ve Alaattin Ergin, Pamko Birlik Alpullu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Özgen, Şeker Fabrikası Müdürü Nihat Çalışkan, önceki dönem Babaeski Belediye Başkanı Av. M.Haluk Tezsezer, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Yararına çalışan Oda ve Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Alpullu Belediye Başkan Ahmet Durgun, tören alanında yaptığı konuşmada, 7 yıl önce Kültür ve Müzik festivali adıyla başlayan festivalin her geçen yıl daha da büyüyerek geliştiğini söyledi.
Festivalin amacının, Alpullu Beldesinin Kültürel değerlerini göz önüne çıkarmak olduğunu belirten Durgun, belde esnafına ve ticari hayatına katkı sağlamak, insanlarımızın bozuk olan morallerini iyileştirmek, halkımız arasında sosyal barış ve kaynaştırmayı sağlamak olarak söyledi.
Başkan Durgun, “Festival, Fuar, Panayır, Şenlik mekânları insan perspektifini genişleten mekânlar olduğunu belirterek, şunları kaydetti;
“Bu yıl 7. sini yaptığımız Geleneksel Kültür ve Müzik Festivalimiz için Kültür ve Turizm Bakanlığının, yöremiz iş adamlarının,  resmi kuruluşların, meslek odalarının beldemiz ve yöremizin değerli esnafının maddi katkılarını sağlayarak bugünkü açılışımız için toplanmış bulunuyoruz. Katkılarından dolayı saydığım tüm kurum ve şahıslara sonsuz teşekkürü borç biliyorum. Kültür ve Müzik Festivalimizin amacı; Alpullu Beldesi’nin kültürel değerlerini göz önüne çıkarmak, belde esnafına ve ticari hayatına katkı sağlamak, insanlarımızın bozuk olan morallerini iyileştirmek,  halkımız arasında sosyal barış ve kaynaştırmayı sağlamaktır. Festival, Fuar, Panayır, Şenlik Mekânları insan perspektifini genişleten mekânlardır. İnsanlar buralarda aradığını bulamasa bile aramanın zevkini duyar ve gözle edinilen izlenimlerin etkisi her zaman daha inandırıcı ve kalıcıdır. 5393 Sayılı Belediye Kanunu Belediyelere birçok görev yüklemiştir. Bu görevlerin ilk maddesi, Belde sakinlerinin mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her türlü faaliyet ve girişimde bulunmak diye belirtmiş ve beldede yaşayanlar arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve kültürel değerlerin korunması konusunda gerekli çalışmaları yapma görevini vermiştir. Bu amaçla yapılan Festivalimizin, Belde halkına, esnafımıza ve yörenin tüm insanlarına hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle, Festivali başlatıyor sizlere katılımlarınızdan dolayı sevgilerimi sunuyorum. Sizleri saygılarımla selamlıyorum.”
Konuşmaların ardından, Sinanlı İlköğretim Okulu Folklor Ekibi, Ege Yöresinden Zeybek Oyunlarını, Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ise Kırklareli Yöresi Oyunlarını sergiledi. 
Daha sonra oluşturulan kortej tarafından festival alanındaki stantlar ziyaret edilerek esnafa hayırlı işler dilendi. Kaymakam Demir ve Belediye Başkanı Hacı, stantlarda kurulan yeni model otomobilleri ve traktörleri inceleyip, deneme yaptılar. Stantların gezilmesinden sonra, Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Şükrü Sümer Havuzlu Bahçe Parkı’nda konuklarına bir yemek verdi.
Festival, gece saat: 21.00’de Barış Parkında düzenlenen, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Katkıları ile gelen Edirne Koro Sanatçıları, Türk Halk Müziği Sanatçısı Müzeyyen Çağlar, Türk Sanat Müziği Sanatçıları Emin Özgen ve Finalde Sebati Balkan’ın mükemmel konserleri ile geç saatlere kadar devam etti. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here