CHP’li Belediye Başkanları Selçuk Yılmaz’ı ziyaret ettiler

10
Cumhuriyet Halk Partili Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz…
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partili Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, Büyükmandıra Belediye Başkanı M.Şükrü Çölgeçen, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, Kaynarca Belediye Başkanı Sayit Uçan, Kıyıköy Belediye Başkanı İsmail Gök’ü Vize’de, CHP Vize İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Kenan Çiftçi, CHP Vize İl Genel Meclis Üyesi Nail Özden ve partililer karşıladılar. Parti binasında yapılan toplantının ardından Belediye Başkanları ve parti yönetimi toplu olarak Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Belediye Başkanları adına söz alan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak; “Trakya’nın tek Cittaslow (Sakin Şehir) şehri Vize İlçesini ve Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ın başarılı çalışmalarını yazılı ve görsel medyadan takip ediyoruz. Bu çalışmaları yerinde görmek, incelemek ve kendisine destek olmak için buradayız. Vize’de büyük işler başaran meslektaşımıza çalışmalarında başarılar diliyor, kendisini uzun yıllar Vize Belediye Başkanı olarak görmeyi temenni ediyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz da; “Ben öncelikle çok değerli Belediye Başkanlarımıza şahsım ve Vize halkı adına ilçemize hoş geldiniz diyorum. Sizler gibi tecrübeli Belediye Başkanlarından böylesine kıymetli övgüler almak beni son derece mutlu etti. Ben ve çalışma arkadaşlarım Cittaslow (Sakinşehir) olan Vize’mizde yerel üretimi artırmak, ilçemizin tarihi ve turistik değerlerini ön plana çıkarmak ve bunları ziyaret edilebilir yerler haline getirmek için çok çalıştık. Birbirinden güzel projeler hazırladık ve Trakya Kalkınma Ajansı ile AB’ye sunduk. Bu projelerimizden kabul edilenlerin yerinde uygulamalarını yaparak ziyarete açtık. Bu çalışmamızın karşılığını da her geçen gün artan ziyaretçi sayısından anlıyor ve görüyoruz” dedi. 
Kırklareli Belediye Başkanları ziyaretin ardından Vize’de kurulan pazarı ve pazarcı esnafını ziyaret ettiler. Daha sonra Vize esnafını dükkânlarında ziyaret ederek esnaflarla sohbet ettiler. Ardından Kale Mahallesinde, Vize Kalesi ve Surlar çevresinde yapılan çalışmaları ve Gazi Süleyman Paşa Camiini (Küçük Ayasofya Kilisesi) gezerek ilçemizden ayrıldılar. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here