“CHP’den çok şey bekliyoruz”

16
İşçi Partisi (İP) Kırklareli İl Başkanı Halil Göçen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu ziyareti sırasında CHP’den çok şey beklediklerini belirtti.

HABER MERKEZ

İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanı Halil Göçen dün saat 10.30’da CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşma yapan İşçi Partisi İl Başkanı Göçen; “Türkiye çok kötü bir süreçten geçiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nden çok şey bekliyoruz. Çünkü CHP Türkiye’yi kuran partidir. Bu kötü gidişe dur diyeceğinize inanıyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaşanan olaylara gösterdikleri tepkilerin her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. İki yıldır partimizin Genel Başkanı, önderleri, profesörlerimiz, komutanlarımız içerideler. Suçları yok diyorum, ama aslında suçları çok var. Amerikan emperyalizmine karşı Amerika’nın Türkiye üzerindeki saldırılarına karşı direnme ve dik duruşları neticesinde içerideler. Bu konuda da Cumhuriyet Halk Partisi’nin son zamanlarda Genel Başkanımızın, Milletvekillerinin bu Ergenekon denilen tertibe karşı duruşları bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Bunu aşacağız. Türk halkı deneyimli, tecrübeli. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yine aşacak, ama canlar yanıyor. Türkiye tekrar bir devrim yoluna giriyor, onun sancılarını yaşıyoruz. Onun için biz umutluyuz. Ama bütün anti emperest olan partiler, sendikalar kitle örgütleri olarak birlikte olma ihtiyacımız var. Böyle bir dönemde de genç bir başkan olarak görev almak ağır bir sorumluluk istiyor. Ama bunu aşacağız” dedi.
CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu yaptığı konuşmada; “Söylediklerinize katılmamak mümkün değil. 2002 – 2010 yılları arasında canımızı sıkan olaylar sık olarak karşımıza çıktı. Bu sadece İşçi Partisi veya Cumhuriyet Halk Partisi’nin canı sıkılıyor anlamında değil, milletin canı sıkılıyor.
İki tane AKP’li Milletvekili’nin yapmış olduğu açıklamalar var. Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’un yaptığı açıklamalar ve fişleme olayları hiç hoş olmayan şeylerdi. Türk Milleti bunları hak etmiyor, bunları yaşamamamız lazım. Ben o arkadaşların yapmış olduğu açıklamaları kınıyorum. Eğer o açıklamaları genel merkezleri adına yaptıysalar daha da tehlikelidir. Genel merkez adına yapılmamışsa da genel merkezin bunları gündeme alarak gereğini yapmaları gerekir. Bu konuyu iki Milletvekilimizde ele alacaktır ama gereği uyarı yada kınama değil ceza şeklinde olmalıdır. AKP Milletvekillerinin AKP ile ilişkisi kesilmek zorundadır. Bu fişleme olayları gündeme geldiğinde toplumda şöyle bir kanı çıkar “onlar ve bizler”. Sayın Başbakanımız “Biz milletiz beraberiz” diyor. Milletle beraber olduklarını iki milletvekiline verecekleri ceza ile göstermek zorundalar” dedi.
İşçi Partisi İl Başkanı Halil Göçen’de milletvekillerinin cezalandıracaklarını beklemediğini belirterek Silivri’de görülen davayı kaybettikleri takdirde Türkiye’nin kaybedeceğini dile getirdi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here