CHP’den bir Aday Adayı daha Rezahi Dizman

38
2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimler’de Milletvekili olabilmek için en fazla talep gören Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP)  Rezahi Dizman’da Milletvekili Aday Adaylığı’na hazırlanıyor.
HABER MERKEZİ
2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimler’de Milletvekili olabilmek için en fazla talep gören Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP)  Rezahi Dizman’da Milletvekili Aday Adaylığı’na hazırlanıyor.
Konu ile ilgili kendisiyle görüştüğümüz Mimar Rezahi Dizman, Belediyecilikle ilgili ilk tecrübesini 1984 yılında yaşadığını bilgi ve birikimini Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptığı dönemlerde elde ederek şehrin gelişimine katkıda bulunduğunu söyledi.
Halen Serbest Mimarlık yapan Rezahi Dizman, Milletvekili Aday Adayı olması için çevresinde yoğun bir talebin olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“1973-1974 Öğretim Yılı’nda Yıldız Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdim. 1974 yılında Yedek Subay olarak askerliğimi yaptıktan sonra Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat İşleri ile uğraşmaya başladım. 1984-1989 ve 1994-1999 dönemlerinde Belediye Meclis Üyeliği yaptım.  Kırklareli Belediyesi’nde 2 dönem İmar Komisyon Başkanlığı yaptım. Bu süreçte Kırklareli’mizin gelişimine sayısız katkıda bulundum. Daima halkın içinde oldum. Halkın dertleri ile bire bir alakadar oldum. Gerek Belediye’de ki görevim sırasında, gerekse serbest mimarlık yaptığım süreçte kendimi asla halktan tecrit etmedim. Dolayısı ile halkımızın sevgi ve saygısını kazandım. 2015 yılında yapılacak olan Genel seçimler öncesi çevremden Milletvekili Adayı olmam için talep ve teşvikler geliyor. Halkımızın şahsıma gösterdiği teveccüh ile Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) Aday Adayı olmayı düşünüyorum. Önceleri adaylık konusunu hiç düşünmedim ama halkın bana güveni ve benden hizmet bekleme anlayışı ile Kırklareli’me hizmet için Milletvekili Aday Adayı olmayı düşünüyorum. Kesin kararımı önümüzde ki günlerde açıklayacağım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here