CHP’den basın emekçilerine kahvaltı

12
Cumhuriyet Halk Partisi CHP Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Kırklareli’de yerel ve ulusal basın mensuplarına kahvaltı verdi.
HABER MERKEZİ
10 Ocak 2012 Perşembe günü saat 09.30’da Paşa Kafe’de yapılan kahvaltıya CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensupları katıldı.
Kahvaltının ardından basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlayan CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, gerek partideki, gerekse diğer konularda halkı doğru bilgilendirmek, halkın görüşlerini de doğru bir şekilde ilgili kişilere iletmek adına basın mensuplarının büyük bir görev üstelendiğini dile getirdi.
Gündoğdu; “Halkımıza doğru bilgiyi en iyi haberleri sunmak, onları bilgilendirmek üzere sizlerde bizimle birlikte oluyorsunuz. Halkımızın gözü, kulağı ve sesi olma yolunda sizlerle her türlü bilgileri paylaşıyoruz. 
Basının güçlü olmadığı ülkelerde basından söz etmek imkansız. Gelişmiş Ülkerlere de baktığımızda onlar kadar teknolojimiz yeterli değil ama sizin öz güveniniz, sizin koşturmanız ve sizin sayenizde sesimizi duyuruyoruz.
Cumhuriyet dönemine güçlenen basınımız, bugün itibariyle gelişmiş ülkelerin arkasında kalmıştır. Kırklareli basını olarak, yerel basın olarak her zaman siyaset çalışmalarıma, görüşlerime ve önerilerime yer verdiğiniz için partim ve şahsım adına teşekkür ediyorum.
Başta İzmir milletvekili gazeteci Mustafa Balbay ve diğer tutuklu gazeteciler olmak üzere tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü bir kez daha kutluyorum” dedi.
Ayrıca Gündoğdu, önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlere hazırlıkların son derece hızlı bir şekilde devam ettiğini dile getirerek, iddialı açıklamalarda bulundu. Mevcut 10 adet CHP’li belediyenin olduğunu dile getiren Gündoğdu, bunların haricinde yapılan anket oylamalarına göre birkaç belediyeyi de alacaklarını söyledi. Bütün belediyelere de talip olduklarını hatırlatan Gündoğdu, ayrıca 2 bin 500 kişi ile yapılan anketlere göre CHP’nin AK Parti’ye göre Kırklareli’de alacağı oy sayısının 2 katından da fazla olduğunu dile getirdi.
Gündoğdu; “7 aylık bir aranın ardından İl Başkanlığı’na seçilmemizin üzerinden 6 ay geçti. Parti içinde olmadığımız 7 aylık süreç içerisinde bir takım eksiklikler oluşmuş. Başta İlçe Başkanlarımız ve Yönetim Kurulları olmak üzere hep birlikte oturarak eksiklerimizi gidermek adına çalışmalar yaptık. Köylerden gelen Kırklareli’ne yerleşen kişiler dolayısıyla oralarda az olan üye sayılarımız maalesef düştü. Bunlara yönelik üye sayılarımızın düştüğü bölgelerde çalışmalar yaparak eskiye geri dönüş yaptık. Şuanda üyemizin olmadığı köy, belde kalmadı. Eksiklerimizden biri köy ve belde çalışmalarımızdı. İlçe Başkanlarımız bunlarla ilgili çalışmalar yaparak eksikleri tamamlıyor ve çalışmalar da devam ediyor. Bu çalışmalara zaman zaman İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Milletvekillerimiz de eşlik ediyor. Bütün ilçelerimizde, beldelerimizde örgütlenme çalışmalarımız tamamlandı ve onlarda faaliyetlerine başladılar. Diğer partilerde olmayan farklı bir metot anlayışı CHP’de var. Netice itibari ile CHP sosyal demokrat bir partidir. Her zaman üyelerimize, parti sempatizanlarımıza bilgi vermek zorundayız. Bununla ilgili haftada 1 gün merkez ilçe ve ilçelerimiz genelinde sürekli olarak halka açık danışma toplantıları yapıyoruz.  Önümüzde yakalaşan yerel seçimler var. Mahalle, köy ve ilçe merkezinde yerel seçimlere hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bununla ilgili ilçe merkezilerine zaman zaman ziyaretlerde bulunuyoruz. Gelecekte CHP Kırklareli’de 10 tane belediye başkanı olacak. Baktığınızda 18 belde 8 ilçe toplamda 26 yerleşim yerimiz var. Bunun 5 tanesi çıkartılan yasalara göre bir sonraki belediye başkanlığı seçimlerine giremeyecekler. Ama geri kalan her yerde iddialıyız. Yaptığımız araştırmalara göre 10 tane belediye başkanlığımızı koruduğumuz gibi AKP’nin elinden alacağımız Belediye Başkanlığı da olacak. Çıkan sonuçlar bunu gösteriyor. Ben istatistikleri seven bir insanım. Bunları vatandaşlara sorarak yaptık. İlk aldığımız sonuçlara göre CHP’nin başta il belediyesi olmak üzere tüm 10 belediyesinin olduğu yerde tekrardan CHP çıkıyor. Bunları belediye başkanlığına göre yaptırmadık. Öncelikli olarak partiye göre yaptırdık. Önümüze baktığımızda birkaç belediyenin CHP’ye ilave olacağını görüyorum. Yere seçimlere hazırlık konusunda belediye başkanlarımızda bize katıldı. Onlarda yerel seçimlere hazırlık çalışmalarımıza eşlik ediyor” dedi.
Gündoğdu, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here