CHP’den AK Parti’ye katıldılar

2
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurşun ve Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Reşat Ermiş,..
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurşun ve Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Gençlik Kolları Eski Başkanı Reşat Ermiş, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) üye oldular. AK Parti Babaeski Seçim Koordinasyon Merkezi’nde 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü yoğun ve sıcak bir ilgiyle karşılanan genç üyelerin rozetlerini AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayı Hamdi Irmak taktı. 
Rozet Töreni’ne; AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları Hamdi Irmak, Volkan Göç, Aytaç Aksoy, AK Parti Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya, AK Parti Babaeski İlçe Teşkilatı ve çok sayıda AK Parti üyesi katıldı.
Kurşun ve Ermiş AK Parti’ye katılımları ile ilgili olarak yaptıkları açıklamalarında şunları kaydettiler:
“Cumhurbaşkanlığı Seçimleri CHP’nin cemaat denilen yapıyla kucak kucağa olduğunu göstermiştir. CHP, kendilerini Atatürkçü olarak tanıtan, fakat Mustafa Kemal ile uzaktan yakından alakası olmayan emperyalist güçlerin maşası, bir parti haline gelmiştir. Mustafa Kemal’in ilkeleri yok edilmiş, milletin çıkarları değil, yöneticilerin çıkarlarının düşünüldüğü bir parti olmuştur. Türkiye’yi Mustafa Kemal’in hedef gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkaran ve hâlâ millete hizmete devam eden AK Parti’ye geçmiş bulunmaktayız. Milletimize hayırlı olsun.”
AK Parti Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak’ta; ““Cumhuriyet’imizin 100. Yılı’nda 2023 hedeflerinde bir kutlu yolculuğa çıkan AK Parti hareketinin bugün Babaeski bölgesinde ki önemli günlerinden birisindeyiz. Önemi şuradan kaynaklanıyor. Bu bölgenin, bu vatanın evlatları, bölgelerine vatanlarına ve cumhuriyetlerine sahip çıkıyorlar. Bu bağlamda geçmiş dönemlerde her ne kadar Atatürk’ün partisi olmakla iddia etselerde Atatürk’ün inançlarına, düşündüklerine, hedeflerine uygun işler yapmayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Babaeski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Önder kardeşimiz ve Reşat kardeşimiz bugün itibariyle 2023 hedeflerine yürüyen, 2071 hedeflerine yürüyen AK Parti’nin saflarına katılmışlardır. Bundan sonra bu ülkeye hep beraber hep el ele, gönül gönüle, omuz omuza hizmet vermek üzere yola çıktık. Kendilerini huzurunuzda ve basının huzurunda tebrik ediyorum. Allah hayırlı etsin” dedi.
AK Parti Babaeski İlçe Ali Gencal’da yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Öncelikle Önder kardeşime ve Reşat kardeşime AK Parti’ye geçtiklerinden dolayı can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu genç kardeşlerimizin ülkemize ve milletimize yapacakları hizmetten dolayı destekliyorum.  Biliyoruz ki gençlerimizin özgüveni, azmi bu ülkenin en büyük teminatıdır. Bizim bu ülkeye, bu şehre, bu medeniyete, bu siyasi misyona aidiyet bağları güçlü olan gençlerimiz; yarınların huzur ve emniyet içinde olması anlamına gelir.  Gençlik, yüreğin dolup taşmasıdır; gençlik aşktır; gençlik heyecandır. Ama aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir. Geleceğe bakmaktır, geçmişi sorgulamaktır. Bütün mesele gençlerimizin yüreklerini ulvi değerlerle, bilgi birikimiyle, yüce ideallerle doldurmaktır. Bu kutlu yolculukta genç kardeşlerim Önder ve Reşat’a tekrar çok teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here