CHP’de üyesiz ön seçime tepki

15
CHP’nin hafta başı toplantısında, üyesiz yapılacak olan ön seçime tepki sesleri geldi.

HABER MERKEZİ/LÜLEBURGAZ

Hafta başı toplantısı İlçe Başkanı Zevcan Aşar başkanlığında yapıldı. İlçe Başkanı Aşar konuşmasında "Kırklareli ilinde delege bazlı ön seçim olacak.2002 yılından beri özlediğimiz bir karar çıktı. Oylarımız tavan yapıp, seçimi 3-0 kazanacağız. Lüleburgaz’da ön seçimde 515 kişi oy kullanacak. Önümüzdeki hafta ön seçimde oy kullanacakların kesin listesi belli olacaktır. Seçmen listeleri askıya çıkarıldı. İhmal etmeyip listeleri mutlaka kontrol ediniz. Seçim startını aldık. Bundan böyle seçime kadar hafta başı toplantılarını yapmama kararı aldık. Aday adaylarımız ile halkın içine girip çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.
Toplantıda ilk sözü alan aday adaylarından, eski milletvekili Mehmet S. Kesimoğlu şunları söyledi.
"Genel Merkezimizin kararı isabetli ve verimli olacaktır. Buna parti içi demokrasi diyorum. Ben hep ön seçim dedim. Bundan sonra delege arkadaşlarımıza ulaşarak düşüncelerimizi paylaşacağız. Atatürk’ün partisinde neden kadın aday yok. Umuyorum ki önümüzdeki seçimlerde kadın başkan, kadın belediye başkanı, kadın milletvekili aday adayı olacağına inanıyorum. İşsizlik aldı başına gidiyor. Bir kaç kişiye iş bulabiliriz ama yetersiz. Önemli olan işsiz bataklığını kurutmaktır. Aile sigortası projesi yükseliyor. Halkımız bu projeyi benimsedi.12 Haziran’da halkımız, tsunami dalgası yaratacaktır. Ben size her zaman güveniyorum. CHP delegesi özgürdür. Sandığa gittiğinde kulağına gelen sesi değil, vicdanının sesini dinler."
Aday adaylarından Hakan Dedeoğlu’ da konuşmasında " 3 Nisan’da delege ile ön seçim yapılacaktır. Tekirdağ ve Edirne illerindeki gibi daha özgür seçim olabilseydi keşke. Köylerimizi, delegelerimizi geziyoruz. İnsanlarımız çok mağdur. Bizler CHP iktidarı ile bunu aşacağız" dedi.
Söz alan üyelerden Dündar İsmailler üyesiz ön seçime tepki göstererek " Diğer illerdeki gibi bizde de üye bazında ön seçim olmalıydı. Siz bu konuda görüş bildirmediniz mi? sorusunu yöneltti. İlçe Başkanı Zevcan Aşar, ön seçim yapılması konusunda görüş bildirdiklerini, bu saatten sonra bir şey yapılamayacağını belirterek Genel Merkezi’nin kararına saygı duyulmasının gerektiğini istedi.
Söz alan üyelerden Mümin Putuş’ta konuşmasında Genel Başkanımızla daha önce yaptığım bir konuşmada tül yurtta üye bazında ön seçim yapılmasını önermiştim. Genel Başkanım, isteğimi doğru bularak üye bazında ön seçim yapılacağını söylemişti. Kötü bir zamandan geçiyoruz. Bu saatten sonra alınan karara karşı ne yapabiliriz, Alınan bu karara saygı duymalıyız" dedi. (vi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here