“CHP’de ön seçim olursa adayım”

14
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinin bir önceki dönem Belediye Başkanı olan Av. Haluk Tezsezer, önümüzdeki Milletvekili Seçimleri’nde CHP’den adaylık için bir çok söylentinin olduğunu hatırlatarak şöyle dedi;

HABER MERKEZİ
“Kesin birinciyim diyenler, kesin ikideyim diyenleri duyuyoruz. Merak ediyorum kaç tane kendisini birinci sırada gören var kaç tane ikinci var. Önseçim olursa ben de aday olacağım, kendini birinci ve ikinci sırada görenler bakalım o zaman hangi sıralarda yer alacaklar birlikte görürüz” dedi.
Öncelikle Referandum’da “Hayır” için çalışılması gerektiğini sözlerine ekleyen Tezsezer daha sonra da parti içi demokrasi adına önseçim için çalışılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Önseçim CHP’ye dinamizm getirecektir. Önseçimde her partilinin aday olma hakkı vardır. Ama önseçimci diye bildiğimiz bazıları şimdilerde genel merkezden, birinci sıraları ikinci sıraları garantilediklerini kamuoyuna yayıyorlar. Önseçim çığlıkları atanlar bakıyorum da Genel Merkez’den söz alınca parti içi demokrasiyi unuttular, kendi siyasi çıkarları için Genel Merkezin vereceği sıraları kabul ediyorlar, böylece dün söyledikleri ile çelişiyorlar. Vatandaşlar dün önseçim deyip bugün Merkez Yoklamasıyla sıra aldıklarını söyleyenlerin ilkesiz siyasetlerini izliyor.” (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here