CHP’de aday adayları “Seçimi 3-0 kazanacağız”

25
CHP Kırklareli milletvekili aday adayları, muhtemelen 12 Haziran
tarihinde yapılacak olan seçimleri 3-0 kazanacaklarını iddia ettiler.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

CHP ilçe binasında düzenlenen haftalık toplantıda milletvekili aday adayları söz alarak açıklamalarda bulundular.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Zevcan Açar "Milletvekili aday adaylarımız burada. Daha önce aday adaylıklarını açıklayan adaylarımızın yanı sıra bir arkadaşımız daha aday adaylığını açıklayacak. Bugün Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilişinin ölüm yıldönümü. Aksoy, 1961 Anayasasının yapılmasında emeği en fazla olan hukukçumuz ve hukukçular yetiştiren bir hocamızdır. Asla susmayacağız. Bir Muammer Aksoy gider, bin Muammer Aksoy gelir" dedi.
Kürsüye gelen Hakan Dedeoğlu, milletvekili aday adaylığını açıkladı. Dedeoğlu konuşmasında " Bu işe girmem için önemli ilişkiler yaşadım. Aday adayı olan tüm arkadaşlarıma kolay gelsin diyor, hayırlı olmasını diliyorum. Yıllardır hava kirliği, su ve toprak kirliliği ile mücadele eden ve mücadele devam eden biriyim. Cumhuriyet mitingleri düzenledik Hanımlarımızla daha güzel işler başaracağız" dedi.
Milletvekili aday adaylarından Gürcan Ersin’de konuşmasında şunları söyledi.
" Gençlerimizin ve kadınlarımızın seçimlerde çok etkili olacağına inanıyorum. Gençlerimizin ve kadınlarımızın çalışmaları bizi iktidara taşıyacaktır. Bu seçimlerde yüzde 5 denmesine rağmen ben,  oylarımızın yüzde 10 oranında artacağına inanıyorum.15 günden beri Kırklareli ilinin balkan ve ova köylerini geziyorum. Orman köylümüz ve çiftçimiz çok zor durumda. Sorunları hep birlikte aşacağız. Köylümüz zor durumda.600 TL olan gübre 900 lira, mazot 3.50 TL. Eski yıllarda bir kilo buğdaya 1 litre mazot alınırken şimdi 10 kg. buğdaya bir litre mazot alınıyor. Ön seçim yapılmayacağı açıklansaydı, hiçbir aday adayı köylerimize gitmeyecek ve bunlardan kimsenin haberi olmayacaktı. Bağımsız yargı organı işlevini bitirmek üzere. Kırklareli’nde seçimi 3-0 kazanacağız."
Aday adaylarından Turabi Kayan’da konuşmasında " Bugün aydınlanma şehitlerimizin son günü. Muammer Aksoy’un ruhu şad olsun diyorum. Türkiye’nin satılmasına söz vermiş insanların gitmesine 4,5 ay kaldı. Ülkenin ne kadar değeri varsa satmış hükümet, Trakya’nın haritasına tapusuna göz dikmiş. Trakya toprakları satılıyor. Bu durum bana İsrail’in kuruluşunu hatırlatıyor. İsrail’ liler Filistin’ lilerin tapularını aldı. İsrail böyle kuruldu. Biz bu ülkenin tapusunu Lozan’da aldık. Referandumla kendi istediklerini yaptılar. Şimdi sıra yüksek yargıya geldi, kendilerini engellemesinler diye. Yüksek yargıya diş biliyorlar. Kalan 4,5 ay zarfında bunları kovmalıyız. Bu ülkenin satışına engel olalım" dedi.
Aday adaylarından Tuna Soykan’da konuşmasında şunları söyledi.
"Seçim sathına girdik. CHP 61 yıldan beri iktidara tek başına gelememiş bir partidir. CHP’liler zoru başarır. Ön seçimsiz 2 yerel 1 genel seçim yaşadık. Ön seçimi özledik. Ben CHP’ye gönül veren insanlardan biriyim. Kırklareli’nde CHP’den 3 kişi Ankara’ya gidecektir."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here