CHP’de 3 Milletvekili Aday Adayı daha

433
* CHP’de her hafta geleneksel olarak yapılan Çarşamba Toplantısı partililerin katılımıyla gerçekleşti. Parti binasında dün saat 12.30’da gerçekleştirilen toplantıda 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler için 3 isim daha Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Geleneksel Çarşamba Toplantısı 18 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 12.30’da Karaumur Caddesi’nde bulanan İl Binasında yapıldı.
Toplantıya; Kırklareli Belediye Başkanı Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel,  Milletvekili Aday Adayları, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeler ve Partililer katıldı. Toplantının basına açık bölümünde bir açıklama yapan CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Genel Merkez’in almış olduğu karar doğrultusunda, Kırklareli’de 29 Mart’ta üye bazında Önseçim yapılacağını bir kez daha tekrarladı. Yapılacak önseçim Partiye hareket kazandıracağını söyleyen Zengin, Önseçimle birlikte Kırklareli’de 3 Milletvekilin Ankara’ya gideceğini söyledi.  Zengin; “12 bin üyemiz İlimizi en iyi şekilde temsil edecek Adayları seçecektir diye düşünüyorum.  3-0 yolu üyelerimizin kullanacağı oylarda olacak. Çok iyi bir aday belirleme yöntemi ile dağılım yapılarak 3-0 yakalama şansımız çoğalır diye düşünüyorum.” 
* “3 isim adaylığını açıkladı”
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin gündeme dair partilileri bilgilendirdikten sonra 3 isim daha CHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı. Toplantıda ilk Aday Adaylığı açıklayan İsim İnci Tunç oldu. Eski Kavaklı Belediye Başkanı inci Tunç, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili seçimleri için CHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. İnci Tunç’un ardından Cavit Çağlayan döneminde Kırklareli Belediye Başkanlığı Yardımcılığını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Marmara Bölge Sorumlusu Gülay Tülüş, Aday Adaylığı’nı bir kez daha partililere paylaştı. Son olarak Kırklareli’ye TBMM’de bir dönem temsil eden Tansel Barış Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.