CHP Vize Kongresi Pazartesi günü yapıldı

29
CHP Vize Kongresi Pazartesi günü yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Vize ilçe kongresi 14 Aralık Pazartesi günü Vize Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı.

Milletvekilleri Turgut Dibek, Tansel Barış, 22. dönem milletvekili Mehmet S. Kesimoğlu, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Kıyıköy Belediye Başkanı Ismail Gök, Sergen Belediye Başkanı Hasan Kaynar, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Il Başkanı Ihsan Kazan, Babaeski, Pınarhisar ve Lüleburgaz ilçe başkanları, merkez ilçe ve köylerimizin muhtarları ile ilçemiz siyasi parti ilçe başkanlarının katıldığı kongre, Ilçe Başkanı Soner Kuleli’nin vefatı nedeniyle oldukça buruk bir atmosferde gerçekleşti.

Daha önce iki dönem ilçe başkanlığı yapan ve ardından yerini geçtiğimiz günlerde geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle vefat eden Soner Kuleli’ye bırakan Cengiz Arda tek aday olarak katıldığı ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Kongrenin ardından açıklamada bulunan ilçe Başkanı Cengiz Arda, “CHP Ilçe Başkanımız çok sevdiğimiz Soner Kulelinin amansız bir hastalığa kapılıp vefatının ardından genel kurulumuzda yeniden arkadaşlarımızın desteğiyle iki yıllık görev yapmak üzere tekrar bu onurlu göreve getirilmekten büyük onu duydum” diyerek konuşmasında şunları söyledi;   

“Kongremizin başta ilçemize olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu güne kadar parti içerisinde almış olduğum görevlerde (ilçe başkanlığı ve belediye başkan adaylığı) en iyi şekilde temsil etmek için büyük fedakarlıklar göstererek elimden gelen tüm gayreti sarf ettim. Vize’mize ve partililerimize layık olmaya çalıştım. Şimdiden sonrada köklerini kuvayi milliye’den alan ilk genel başkanlığını Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Cumhuriyet Halk Partisinde görev yapmak benim için büyük bir onurdur. Bu dönem, ilçe teşkilatımızda görev alacak olan ekip partimizi genel seçimlere hazırlayacak olan kadrodur. Bizler bu seçimlere en iyi şekilde hazırlanıp geçen seçimlerde almış olduğumuz oyları arttırarak Kırklareli ilinde üç milletvekili çıkartmak için büyük bir katkı vereceğiz. Bu vesileyle tüm Vizelileri canı yürekten kucaklıyor, kardeşliğimizin ve beraberliğimizin bu topraklar üzerinde daim olmasını diliyorum” dedi. 

Kongrede ilçe yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Başkan Cengiz Arda; Yönetim kurulu üyeleri, Salim Özhan, Galip Geriş, Nural Vardar, Mustafa Selçuk Sıdıka Avcılar, Recep Sürücü, Süleyman Kesimci, Bülent Vardar, Cengiz Kocaman ve Gürkan Göktaş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.