CHP ve AK Parti’de son gelişmeler

16
ORTAK AKIL
Özkan Başaran
Seçimlere yaklaşılan her gün, bölgemiz siyaseti biraz daha ısınıyor. AK Parti’nin Babaeski İlçe Başkan Aday Adayları geçtiğimiz Salı günü Genel Merkez’e çağrıldılar.
Babaeski’den Ankara’ya giden Başkan Aday adayları Genel Başkan yardımcısı Ekrem Erdem ile tek tek görüşmüşler.  
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, kimin Babaeski AK Parti İlçe Başkanı olacağını bir hafta içinde açıklayacakmış. Bunun böyle olacağını AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem görüşmeye aldığı Aday Adayları’na kendi söylemiş.
AK  Parti Genel Merkezi tarafından görev tevdi edilen yeni Babaeski İlçe Başkanı Yönetimi’ni oluşturacak ve Genel Merkez’e onaylatarak çalışmaya başlayacak.
AK Parti’deki son gelişmeler böyle. 
CHP İl Başkan Vekili Recep Zengin telefon ederek dün, İl binasında yapacağı basın açıklamasına davet etti. Yarın da CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’nin Kırklareli’ye geleceğini söyleyen CHP İl Başkan Vekili Recep Zengin, o gün için de beni orada görme dileğini iletti.
Gazetemizin muhabirleri zaten orada olacaklar. CHP’nin yerel basına verdiği önemi sizlerle defalarca paylaşmıştım. Dün yapılan basın toplantısına katılmak isterdim. Ama yoğunluktan dolayı orada olamadım. Eğer bir aksilik çıkmaz ise, CHP İl Başkan Vekili Recep Zengin’in yarınki bu nazik davetlerine katılmaya çalışacağım.
Kırklareli Merkez önümüzdeki yerel seçimlerde kritik önem taşıyor.
CHP kurmayları yaptırdıkları kamuoyu araştırmalarına göre açık ara önde olduklarını anlatıyorlar.
AK Parti kurmayları ise, partilerinin Kırklareli Merkez’de oylarını 6 puan arttırarak aradaki makasın kapandığını iddia ediyorlar.
AK Parti kurmayları Kırklareli Merkez’de %30 olan oylarının %36’ya yükseldiğini, CHP’nin ise %40’lara gerilediğini dile getiriyorlar.
Seçimlere kadar iyi bir aday ile bu farkın kapanarak, Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı kazanacaklarını söylüyorlar.
Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur geçtiğimiz Pazartesi günü Babaeski’ye geldi. Vekil Mehmet Kesimoğlu ve Belediye Başkan Abdullah Hacı ile görüştükten sonra Ünal Başkur ile beraber olduk.
Babaeski Esnaf Sanatkârlar oda Başkanı Türkay Topal ve CHP İlçe Sekreteri Fikri Karaca’nın da katıldığı sohbette Ünal Başkur’un Belediye Başkan Adaylığı konusundaki düşüncelerini anlamaya çalıştım.
Sohbet arasında 27 Mayıs 2013 Pazartesi günü itibarıyla izine ayrıldığını, 17 Temmuz’da izni bittikten sonra bir daha Belediye Başkan yardımcılığı görevine dönmeyeceğini anlattı.
CHP’den Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söyleyen Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, örgütü gezeceğini ve sokağın sesini dinleyeceğini söyledi.
Belediye Başkanı Cavit Çağlayan Doğal Aday Adayı. Eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe de Aday Adaylığı’nı açıklayarak yoğun bir tempo ile kapı kapı çalışıyor.
CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’nun da Belediye Başkanlığı’na Aday Adaylığı konuşuluyor.
Bu durumda CHP’den 4 Aday Adayı var. 
AK Parti’de ise, Selahattin Minsolmaz’ın Adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.
Kırklareli’deki siyasi hareketlenme CHP ve AK Parti arasında görülmemiş bir rekabete dönüşecek.
AK Parti’de Bakanlar Kırklareli’ye geliyor. CHP’de ise Genel Başkan Yardımcıları.
Kırklareli bu seçim öncesi beklendiğinden fazla siyasi misafire evsahipliği yapacak.
Eski AK Parti İlçe Başkanı Güray Genç annesini kaybetti. Çok üzüldüm. Güray Genç Babaeski halkının sevdiği dürüst ve iyi bir insandır. 
Merhumeye Allahtan rahmet dilerim. Nur içinde yatsın. Genç Ailesine de Başsağlığı dileklerimi ileterek, cenazeye katılıp bir kaç kürek toprak attım.
Çünkü, sevgiler paylaştıkça çoğalır, ama acılar da paylaştıkça azalır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here