CHP Toz Duman

6
* Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak  yerel seçimlerde bazı adayların partisine ihanet ederek başka partileri desteklediğini ve bu adayların yeniden kendi menfaatleri için aday adayı olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Görünüm Gazetesi’nin manşetinden Uğur Pirpor imzası ile yayınladığı habere göre; Halebak yönetime de yüklenerek; "Yönetim seçim sürecinde Lüleburgaz için harcadığı bir kuruşun hesabını verebilir mi? Partimiz seçimler için para göndermişti.  Yönetimin harcadığı para var mı?" diye sordu.
* Geniş katılım vardı
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Aladdin Güncer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Tuna Soykan, Fikri Karaca ve parti üyeleri katıldı. 
Toplantıya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın sözleri damga vurdu. Halebak geçtiğimiz seçimlerde bazı adayların partisine ihanet ederek başka partileri desteklediğini iddia ederek, bu adayların yeniden kendi menfaatleri için aday adayı olduğunu belirtti. Halebak ayrıca, geçtiğimiz seçimde parti yönetimince seçim kampanyası için ayrılan 16 bin TL’lik paradan tek bir kuruş kullanmadıklarını ifade etti. 
* “CHP’nin dayandığı tek şey halktır”
Helebak; “90 yıllık bir organizasyon olan CHP bugüne kadar birçok olay atlatarak geldi. Kapatıldı da, baraj altında da kaldı, kendi içerisinde iktidar mücadelesini de verdi. Bütün bu mücadeleleri bir tek şart altında geçirebildi. İlçe yönetimlerimiz, il yönetimlerimiz yanlış şeyler yapabilir, parti meclisi hepimizin hoşuna gitmeyecek şeyleri yapabilir hatta bu yapılanlar bizi başarı yerine başarısızlığa da zaman zaman götürmüş olabilir. Ama CHP’nin dayandığı tek şey adının içerisinde yer alan “halktır”  Bu halkla beraber halkı temsil eden CHP’nin üyeleri var. Artık hepimizin iyi düşünmesi gerektiği, sağlıklı düşünmesi gerektiği kırk defa ölçüp bir defa biçmesi gerektiği, yan yana, omuz omuza gelmemiz gerektiği çok önemli bir sürece geçiyoruz. Bu süreci sağlıklı aşabilmemizin tekbir yolu var. CHP üyelerinin sağduyularıdır. Bunun dışında dayanabileceğimiz hiçbirşey kalmadı. Eğer bunu atlarsak inanın ki bu her birimiz için felakete gidecek günlerin başlangıcı olacaktır” dedi. 
* “Yönetim seçim sürecinde Lüleburgaz için harcadığı paranın hesabını verebilir mi?”
Halebak; “1 yıl önce de yerel yönetimlerle ilgili bir heyecanı yaşadık. O zaman da adaylar böyle belirlensin, şöyle belirlensin diye birçok süreci yaşadık. Olması gereken yapılması gereken üyelerimizin seçeceği bir adayla yolda yürümekti. Bu öyle olmadı ve atama yapıldı. Bütün bu süreç içerisinde Lüleburgaz’da yaşayan herkes bilir ki bir kere Ankara’ya gitmedim. Hiç kimseden beni aday yapın diye ricacı olup baskı kurmadım. Çevremdeki insanlarla çarşı Pazar dolaşıp, gazetelere beyanat vermedim. Güvenebileceğim tek şey vardı o da halktı. Bunun dışındaki bir irade benim boynumu eğdiremezdi ve eğilmedi de. Bu süreçte başka aday arkadaşlarımız da vardı. Bu sürecin sonunda gelinen nokta beni, partililerimizi çok üzen noktalara kadar geldi. En basitinden soruyorum, yönetim seçim sürecinde Lüleburgaz için harcadığı bir kuruşun hesabını verebilir mi? Partimiz seçimler için para göndermişti. Bu parayı harcayın ve seçimi alın. Yönetimin harcadığı para var mı? Yok. Aday arkadaşlarımızdan bazıları, direkt olarak CHP’ye değil, başka bir partiye hiddetle ve şiddetle sarıldılar ve hizmet ettiler. Şimdi bir daha sormak istiyorum, bu arkadaşlar bir daha aday olmak istiyor, acaba bunlar parti menfaatleri yerine kişisel menfaatlerini takip ederek gelecekte kendi istekleri olmadığında çok kritik bir noktada CHP bırakıp başkalarıyla mı ortaklıklar yapacaklar? Üyelerimizin bunu çok iyi düşünmesi gerekiyor. Çünkü üyelerimizin belirleyeceği adaylar milletvekili olacaklar, bunun için mücadele edeceğiz” dedi. 
* “Partiye ihanet içerisinde bulunanlar yine temsil etmek çabası içindeler”
Halebak; “Sizler milletvekili adaylarımızı belirlerken zaman içerisinde yapılanları unutmayın. Biz ancak Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkemizi temiz siyaset yaparak kurtarabiliriz. Hepimiz, birlik içerisinde beraberlik içerisinde olmalıyız. Kol kola yan yana olmalıyız. Salt parti menfaatlerini düşünüp mücadele edecek aday adayı arkadaşlarımızın arkasında olmalıyız. Kırklareli’nde mümkün olan en yüksek oyu almalıyız. Herkesi ikna edip, anlatmalıyız. Eğer yine taraflar oluşacak, milletvekillerin arkasında birileri olacaksa bunu bilmelisiniz ki bu sizin omzunuzdaki vebaldir. Çünkü bunları siz belirliyorsunuz. Yine bir seçim döneminde görüyorum ki bu seçim döneminde de bütün bu ihanet içerisinde bulunanlar yeni baştan, bizleri temsil etmek çabası içindeler.  Eğer bunlara izin verilecekse hiç kabahati Cumhurbaşkanı’nda, Başbakan’da, iktidarda aramayın. Bütün sorumluluk bizim omzumuzdadır” dedi. 
Halebak’ın konuşmasının ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Alaaddin Güncer’de yaptığı açıklamada, seçim kampanyasında parti için 16 bin TL. harcandığını söyledi. Paranın ağırlıklı olarak İl Genel Meclisi Seçimi için harcandığını belirten Güncer; “Paramız yetersiz geldi ancak harcadık. Kampanya bir bütündür,  bu para İl Genel Meclis Üyeleri’ne, Belediyelere harcandı. Siz Lüleburgaz Belediyesi Adayı olarak kendi kampanyanızı yürütecek güçteydiniz ve biz de bu parayı ağırlıklı olarak İl Genele ağırlık verdik" dedi.            

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here