CHP, STK’lar ile Torba Kanun Tasarısı’nı masaya yatırdı

9
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı Kırklareli’deki Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri ile bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçen Torba Kanun Tasarısı’nı masaya yatırdı.

 
HABER MERKEZİ
Kırklareli CHP İl Başkanlığı, üyeleri ile gerçekleştirdiği haftalık toplantısına Kırklareli’de bulunan Sivil Toplum Örgütleri’nin temsilcilerini de davet ederek onlardan, geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçen Torba Kanun Tasarısı’nın artı ve eksilerini dinledi.
16 Şubat 2011 Çarşamba günü Kırklareli CHP İl Başkanlığı binasında gerçekleşen toplantıya; Kırklareli CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel, CHP Kırklareli Milletvekili Aday adayları M. Siyam Kesimoğlu ile Turabi Kayan, Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi M. Tuna Soykan, Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Yessari Demirarslan, Tarım Orkam-Sen İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Ocak, SES Kırklareli Şubesi Basın-Yayın Sekreteri Kadir Demir, BES Kırklareli Temsilcisi Sait Demir, Tüm Bel-Sen Kırklareli Şube Başkanı Kenan Gürbüz ile Şube Sekreteri Levent Sıralp ve Örgütlenme Sekreteri  Muhsin Engir, Eğitim-İş Kırklareli İl Başkanı Hayri Girgin, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Kırklareli Şubesi Dönem Sözcüsü Gökhan Erbay, Kırklareli Tabip Odası Başkanı Halil Muhacir, ADD Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ, TMMOB Kırklareli İKK Sekreteri Dr. Erol Özkan ve parti üyeleri katıldı.
İl Başkanı Vecdi Gündoğdu toplantıda açılış konuşması yaparak Sivil Tolum Örgütleri’nin Şube Başkanları ile beraber olacaklarını birkaç gün önceden duyurduklarını ifade ederek, toplantıda hem Torba Yasa hakkında hem de güncel konularda bir değerlendirme yapacaklarını belirtti. Emekçilerin, kamuda çalışanların ve Türkiye’nin diğer katmalarının kabul etmediği yasa olan Torba Yasa Tasarısı’nın maalesef meclisten geçtiğini belirten İl Başkanı Gündoğdu, Sivil Toplum Örgütlerinden gelen başkan ve temsilciler ile Torba Yasa Tasarısı’nı ve Türkiye’nin güncel konularını konuşacaklarını kaydetti. Toplantıya katılan tüm STK temsilcilerinin isimlerini okuyan İl Başkanı Gündoğdu onları parti üyelerine tanıttı.
Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantıda söz alan STK Temsilcileri Torba Kanun Tasarısı’nın yarardan çok ülkeye zarar getireceğini savundular. AK Parti’nin vatandaşın azına bir parmak bal çalıp arkasından acı bir reçete olarak meclisten geçirdiği torba kanun tasarısının ilerleyen dönemlerde kendini iyice hissettireceğini ortak bir görüş olarak anlatan STK Temsilcileri, AK Parti’yi sert bir dil ile eleştirerek eğitimden sağlığa tüm hizmetlerde yaşanacak sıkıntıları örnekler vererek açıkladılar. Toplantı sonunda ortak görüş olarak tüm STK’ların ve halkın bir bütün olarak hareket edip bu kötü gidişata bir dur denmesi sonucu ortaya çıktı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here