CHP Parti Okulu Han Çıkmaz Sokağı canlandırdı

26
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Parti Okulu’na…
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Parti Okulu’na katılan Ayşen Kösegil, Sultan Kantürer, Gülçin Çam, Emrah Pantullu, Nurcan Uz ve Tolga Uçar’dan oluşan Proje Ekibi ile Eğitmen ve Proje Danışmanı Necla Kontacı’nın hazırladığı projenin açılışı 25 Aralık 2014 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirildi.
Karakaş Mahallesi Han Çıkmaz Sokak’ta gerçekleştirilen açılış törenine; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ile partililer ve vatandaşlar katıldı.
* Zengin; “Elde edilecek gelir ihtiyacı olan Üniversiteli gençler ile paylaşılacak”
Proje kapsamında düzenlenen çıkmaz sokağın açılışı öncesinde bir konuşma yapan CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi, Parti Okulu “Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi Programı” gereğince eğitime katılan üyelerimizden proje oluşturmaları ve projelerini gerçekleştirmeleri istenmektedir. Proje ekibi; Ayşe Kösegil, Sultan Kantürer, Gülçin Çam, Emrah Pantullu, Nurcan Uz ve Tolga Uçar’dan oluşan proje ekibi Parti Okulu Eğitmeni ve Proje Danışmanı Necla Kontacı ile birlikte kentimizin canlılığını yitirmiş eski sokak olan, Han Çıkmaz Sokak’ta çalışmalar yaparak hem eski sokaklarımızın dokusunu bozmadan yenilenebileceğini, hem 2015’e girerken Yeni Yıl Şenliği’ni hem de halkımızın katkılarıyla Ev Yapımı Yiyecek ve Tekstil Ürünleri’ni kurmuş oldukları stantlarda satışını yaparak elde edilecek gelirin ihtiyacı olan Üniversiteli gençler ile paylaşılacağı “Yeni Yıl Sokağı” Etkinliği hazırlamışlardır. Emeği geçen proje ekibine teşekkürlerimizi sunarım.”
* Kesimoğlu; “Komşuluk ilişkilerimizi geliştirmeliyiz”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesinin önemli olduğunu belirterek; “Bugüne kadar halkımızın arasında kör sokak diye adlandırılan ama gerçek adı Han Çıkmaz Sokak olan bu sokakta Parti Okulu eğitmenlerimiz, Belediyemizin de desteği ile çok güzel bir etkinlik düzenlediler. Bugüne kadar aslında gururlandığımız hani “Ev Alma Komşu Al” dedikleri o yakın ilişkilerin günümüzde artık uzaklaşmaya başladığını üzüntüyle görüyoruz. Özellikle büyük şehirlerimizde artık komşuluk ilişkilerinin kalmadığını görmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Oysa eskiden ne kadar güzeldi o komşuluklar bu çıkmaz Han Sokak’ta olduğu gibi. Bugün Kırklareli’mizin bu güzel sokağına arkadaşlarımız çok büyük bir emeklerle daha da güzellik kazandırdılar. Bu güzelliği taçlandıracak bu sokakta oturan ve ilimizde oturan sevgili halkımız. Eğer onlar sahip çıkmazlarsa, korumazlarsa buda komşuluk ilişkileri gibi solup gider. Ama bugün bu canlılık eminim Kırklareli’de bütün mekânlarına yansıyacak. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek’in de bir konuşma yapmasının ardından Parti Okulu’na katılanlar tarafından hazırlanan projenin açılışı yapıldı. Sokakta yer alan ürünler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here