CHP önerdi, AK Parti red etti

13

2011’in son İl Genel Meclis Toplantısı tamamlandı 

Kırklareli İl Genel Meclisi, Aralık ayı son birleşimi ile 2011 yılının son toplantısını tamamladı. İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 Yılında görev alacak 2 (iki) hayırsever vatandaşın seçimred CHP’nin önerdiği isimleri, AK Parti red etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Aralık ayı 5. birleşimi 9 Aralık 2011 Cuma günü Meclis Başkanı Behçet Şen Başkanlığı’nda yapıldı.
Birleşimde Lüleburgaz, Pınarhisar, Babaeski ve Pehlivanköy İlçelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 2012 yılında görev alacak hayırsever vatandaşların seçilmesi teklifleri görüşüldü. Bunun öncesinde ise İl Genel Meclisi’nin 30/11/2011 tarih ve 218 sayılı kararına istinaden, İlimiz Pınarhisar İlçesi Poyralı Köyü’nde, 8 pafta 3341 parsel numaralı 4 bin 2071,94 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde Karalar Süt Ürünleri Gıda ve Hayvancılık San. Tic. Anonim Şti. tarafından "Süt ve Süt Ürünleri Tesisi" kurulması amacıyla hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve Plan Raporları’nın onaylanması hususunda "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" tarafından hazırlanan rapor görüşüldü. Komisyon Başkanı Nedim Orcan raporu okuyarak; “Kırklareli Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nden alınacak ÇED raporu ile ilgili belge komisyonumuza ulaşmadı. Komisyonumuzca yapılan araştırma ve inceleme neticesinde gerekli olan ÇED raporunun alındıktan sonra konunun meclisimiz tarafından tekrar görüşülmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür.” dedi. Her iki parti grup başkanları rapor hakkında olumlu oy kullanacaklarını ifade ettiler ve yapılan oylama sonucunda rapor oybirliği ile kabul edildi.
* CHP’nin önerdiği isimleri AK Parti red etti
Daha sonra sırasıyla İl Özel İdaresi’nin 09/12/2011 tarih ve 8390 sayılı, İlimiz Lüleburgaz İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 Yılında görev alacak 2 (iki) hayırsever vatandaşın seçilmesi teklifi, İl Özel İdaresi’nin 09/12/2011 tarih ve 8391 sayılı, İlimiz Pınarhisar İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 Yılında görev alacak 2 (iki) hayırsever vatandaşın seçilmesi teklifi, İl Özel İdaresi’nin 09/12/2011 tarih ve 8392 sayılı, İlimiz Babaeski İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 Yılında görev alacak 2 (iki) hayırsever vatandaşın seçilmesi teklifi, İl Özel İdaresi’nin 09/12/2011 tarih ve 8393 sayılı, İlimiz Pehlivanköy İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 Yılında görev alacak 3 (üç) hayırsever vatandaşın seçilmesi teklifi görüşüldü.
Lüleburgaz İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 yılında görev almak üzere CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın tarafından Erdinç Berkay ve Halil Akyüz isimleri önerildi. AK Parti Grubu’nun öneriye verdiği red oylarına karşılık verilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi.
Pınarhisar İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 yılında görev almak üzere CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın tarafından Şevket Saygılı ve Ahmet Sarıoğlu isimleri önerildi. AK Parti Grubu’nun öneriye verdiği red oylarına karşılık verilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi.
Babaeski İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 yılında görev almak üzere CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın tarafından Mehmet Aşık ve Sami Meriç isimleri önerildi. AK Parti Grubu’nun öneriye verdiği red oylarına karşılık verilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi.
Pehlivanköy İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2012 yılında görev almak üzere CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın tarafından Hicran Pektaş, İbrahim Yiğitkan, Yusuf Yıldırım isimleri önerildi. Parti Grubu’nun öneriye verdiği red oylarına karşılık verilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi.
AK Parti Grup Başkanı İsmail Dağcı yapılan oylamalarda konunun kendileri ile paylaşılmadığı için red oyu verdiklerini ifade etti.
Meclis gündeminin son olarak 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 36. maddesi gereğince İl Özel İdaresi emrine 7. Derece Hizmetli Kadrosu ile naklen atanan Ömer Özkul’un atanması ile ilgili meclise bilgi verildi.
* “Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun”
Dilek ve temenniler maddesinde konuşan Meclis Başkanı Behçet Şen, yoğun bir Kasım ayı ve ardından Aralık ayı geçirdiklerini, 2011 yılı toplantılarını tamamladıklarını hatırlatarak, bir daha ki toplantı tarihinin 2 Ocak 2011 Pazartesi saat 10.30’da olacağını, tüm meclis üyelerinin yeni yılını kutladı. Başkan Şen, 2012 yılının herkese sağlık ve huzur getirmesini temennisinde bulunarak birleşimi kapattı. (cs)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here