CHP Milletvekillerinden gazetemize ziyaret

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Kesimoğlu ve Dibek 27 Temmuz 2011 Çarşamba günü gazetemizi ziyaret etti.
 
HABER MERKEZİ
2011 yılı genel seçimlerinin sonrası seçilen milletvekillerinin yemin etmelerin ardından meclis 3 aylık tatile girdi. CHP Kırklareli Milletvekilleri Kesimoğlu ve Dibek tatillerinin büyük bir bölümünü Kırklareli’de yapacakları ziyaretleri ile geçirecek. Bu kapsamda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Turgut Dibek ve CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi tesislerine gelerek bir nezaket ziyaretinde bulundular. Gerçekleşen ziyarette Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Genel Koordinatör Yasin Şendir milletvekilleri Kesimoğlu, Dibek ve İl Başkanı Gündoğdu’yu karşılarken, Haber Müdürü Savaş Eskici ve Muhabir Caner Savak hazır bulundu.
Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Kesimoğlu şunları kaydetti;
“Biz Pazartesi günü Lüleburgaz’daydık, orada bulunan gazeteci arkadaşlarımızın basın bayramını kutladık. Bugünde sizlerin basın bayramınızı kutlamak istiyoruz. Sansürsüz ve özgür bir basın hepimizin ortak bir isteği ve idealidir. Ama günümüzde maalesef Abdülhamit zamanındaki jurnal teşkilatını aratan bir sansür söz konusudur. Kamuoyunda 4. güç diye adlandırılan medya gerçekte bana göre 1. güçtür. Halkın haber alma ihtiyacını yansız, tarafsız ve objektif bir biçimde sağlamak ile görevlendirilen, bu görevi gerekleri ile yerine getiren medya maalesef AKP’nin borazanı hale gelmiş konumdadır. Yazılı ve görsel basında bu önemli ölçüde var. Benim söylediğim manada yayın yapan gazete ve televizyon sayısı oldukça az, bunu da ben demokrasi kültürü açısından demokrasinin zenginliği açısından eksik ve tehlikeli buluyorum.”
Milletvekili Dibek ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yaparak şöyle konuştu;
“Meclis tatile girdi. Ama biz halktan hiçbir şekilde kopmayacağız. Kırklareli’deyiz, bir hafta kendimize zaman ayırmak dışında tüm zamanımızı Kırklareli halkımız ile önce ilçeler, beldeler ve köy ziyaretleri şeklinde geçireceğiz. Yarın Babaeski’de olacağız. Cuma Demirköy ve İğneada’yı ziyaret edeceğiz. Ramazan ayını fırsat bilerek gece ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalar çerçevesinde sizlere de bir merhaba dedik.”
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, kendilerine yapılan bu ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret, Kesimoğlu ve Dibek’in daha başka ziyaretler yapmak üzere gazetemizden ayrılması ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here