CHP Milletvekili Dibek; “Sandıktan çıkan sonuca saygılıyım”

6
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Seçimi 1 Nisan 2012 Pazar günü Paşa Kafe’de gerçekleştirildi. 
Haber-Yorum: Özkan Başaran
CHP Kırklareli Milletvekilİ ve Parti Meclisi Üyesi Av. Turgut Dibek ve CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da birer konuşma yaptığı Merkez İlçe Kongresi’ne yoğun bir partili katılımı gözlendi.
* Kongre’de Demokrasi Şöleni yaşandı
Bölge’nin CHP’li Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Eski CHP Vekilleri, Eski Belediye Başkanları ve yoğun bir partili katılımıyla gerçekleşen kongrede barış ve hoşgörü havasıyla bir Demokrasi Şöleni yaşandı.
Vekil Dibek ve Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Gürcan Saatçı’nın listesine destek verirken, Vekil Kesimoğlu’da Şahabettin Vardar’ın listesine destek verdi.
Her iki listenin de gençlerden oluşması adeta Gençlik Kolları Seçimi’ni andırıyordu. Son CHP Tüzüğü’ndeki Kadın Kotası’nın da uygulanması gençlerden ve kadınlardan oluşan bir dinamizm oluşturunca seçime geçilmeden önce listelerin tanıtımında partililerin alkış tufanı yaşandı.
* Eller birlik ve beraberlik için birleşti
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra Vekil Dibek, Kazanan Şahabettin Vardar’ı ve kazanan ekibe destek veren Eski İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu ve ekip arkadaşlarını tek tek tebrik etti.
“CHP için eller havada birleşsin” istekleriyle Vekil Dibek ve Eski Vekil Yavuz Altınorak seçimi kazanan Merkez İlçe Yönetimi ile aynı karede ellerini birleştirdiler. Ellerin birleşmesiyle oluşan birlik beraberlik tablosunu salondaki partililer uzun süre alkışla destek verdiler.
Bu duygulu anlardan sonra bir konuşma yapan Vekil Dibek; “Seçim sonuçlarına saygılıyım. Hepimiz CHP’nin çıkarları için el ele vereceğiz. Bu seçimin kaybedeni yok. Gençler kazandı. CHP kazandı. Artık birlik beraberlik içinde CHP için el ele vererek çalışacağız” dedi.
* Milletvekili Turgut Dibek’ten gazetemize özel açıklama
Vekil Dibek’in bu önemli açıklamaları CHP içindeki ayrılıkları birleştirici olarak yorum buldu. 
Vekil Turgut Dibek gazetemize yaptığı açıklamasında; “İl Başkanlığı Seçimleri, İlçe Kongreleri sonrası yapılacak. Tek aday üzerinde birleşmemiz gerektiğine inanıyorum. Lüleburgaz ve Babaeski başta olmak üzere diğer İlçe Örgütlerimizin de bu konudaki hassasiyetlerini dinleyeceğim. Partimizde kırgınlıkların ve ayrılıkların yaşanmaması için İl Başkanlığı Seçimleri’nde tek liste üzerinde uzlaşma sağlamalıyız” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here