CHP Milletvekili adayları mazbatalarını aldı Kesimoğlu; ‘Milletvekili olmam kesin ama hiçbir zaman bu rahatlıkta olmayacağım’

16
24. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Kırklareli’de Cumhuriyet Halk
Partisi’nden aday adaylığı sürecinde 03 Nisan 2011 Pazar günü ön seçim
yapılmıştı.

HABER MERKEZİ

Seçimde Mehmet Siyam Kesimoğlu 663 oy alarak 1. sıra Turgut Dibek 533 oy alarak 2. sıra, Turabi Kayan 502 oy ile 3. sıra Kırklareli Milletvekili Adayı oldu.
Dün de; CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nda Milletvekili adayları ve delegeleri toplandı.
İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, 2002 yılında bu yana 9 yıllık aradan sonra yapılan ön seçimin Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli örgütüne yakışan bir önseçim olduğunu ifade ederek;
“Gönül ister herkesin ilk 3’te yer almasını ama ön seçimlerde herkes gider çalışmasını yapar delege takip eder ve neticede doğru bildiğini de belirler. Şuanda da 3 aday adayı arkadaşımızı takdir ettiler. Önseçime hazırlanan ilçe başkanlarımızı da kutluyorum. Çünkü hiçbir ilçemizde, hiçbir beldemizde ve önseçimin yapıldığı günde problem çıkmadı. Gerçekten 2002 yılından beri 9 yıllık aradan sonra yapılan önseçim tam Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli örgütüne yakışan bir önseçim oldu” dedi.
Milletvekili Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu ‘Milletvekili olmam kesin ama hiçbir zaman bu rahatlıkta olmayacağım’ diyerek sözlerine şu şekilde devam etti;
“Parti içinde bir demokratik mücadele sonucunda 3 tane aday arkadaşımız ortaya çıktı. Bana bu görevi ve bu onuru bahşettiğiniz için her birinize teşekkür etmeyi görev kabul ediyorum. Sorumluluğumun bilincindeyim ve görevimin yeni heyecanı içerisindeyim. Son derece demokratik bir mücadele yaşadık. Cumhuriyet Halk Partisine yakışan ve yaraşan olgunlukta ve düzeyde bir mücadele içerisinde olduk. Sonuçta 11 arkadaşımızın içerisinden siz arasında benim olduğum 3 arkadaşımıza görev verdiniz. Bu demokratik mücadelenin kaybedeni yoktur. Bir tek kazananı vardır oda Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu sorumluluk ve anlayış içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Artık bütün enerjimizi kendi içimizde değil, AKP iktidarını bu ülkeden uzaklaştırmaya yönelik harcayacağız. Ben bu süreçte bana oyunu veren ya da vermeyen, sevgisini gösteren, güler yüzünü benden eksik etmeyen bütün arkadaşlarımı sevgiyle kucaklıyorum.
Önseçimde 1. sırada olarak gösterildim. Milletvekili olmam kesin ama hiçbir zaman bu rahatlıkta olmayacağım. Görev yapacağımız süre içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara giden yolu hep birlikte yapacağız. Hedefimiz çalışmak ve çok çalışmaktır.”
Mevcut Milletvekili ve 24. dönem Milletvekili adayı Av. Turgut Dibek Türkiye’nin başında Türkiye’yi çok farklı yerlere götürmeye çalışan bir iktidar olduğunu belirterek bunun karşısında güçlü duran tek partinin CHP olduğunu söyledi.
Dibek; “Bu saatten sonra bizim hiçbir şekilde kişilerle uğraşmak gibi lüksümüz olamaz. Bizim için her şey bundan sonra iktidar mücadelesi olmalıdır. Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum. Karşımızda Türkiye’yi çok farklı yerlere götürmeye çalışan bir iktidar var. Bunun alt yapılarını kurdular. Tek beklentileri 24. dönem AKP iktidarının Türkiye’de kalmasını sağlamak. Bunun karşısında güçlü duran tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 2007’nin şartları kesinlikle yok. 2007 bambaşka bir seçimdi, 2011 bambaşka bir seçim olacak” dedi.
Milletvekili adayı Turabi Kayan ise yapılan ön seçimin demokraside en güzel günlerden biri olduğunu söyledi.
Kayan; “Pazar günü güzel bir gün geçirdik. Demokrasinin en güzel günlerinden biriydi. Hiç bir tartışma olmadan, kavga olmadan geçirdik. Demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. Bundan dolayı seçimlerde hata da yapılabilir. Hiç beklemediğiniz sonuçlarda çıkabilir ama bu sonuçları toplum göre göre doğruyu görmesini öğrendi.”
Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Adayları, İl Başkanı, İlçe Başkanı ve delegeler Kırklareli İl ve İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne gitti.
İl ve İlçe Seçim Kurulu Müdürü İbrahim Özkök, CHP Milletvekili Adayları Mehmet Siyam Kesimoğlu’na, Av. Turgut Dibek’e ve Turabi Kayan’a mazbatalarını teslim etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here