CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Güzeri Yılmazoğlu seçildi

15
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Kongresi 13 Haziran 2012 Çarşamba günü yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Parti Binasında yapılan Kongre, divanın oluşturulması ile başladı. Leyla Güncer başkanlığındaki Divan’da Nalan Şirin ve Meliha Gemicioğlu yer aldı.
Kongrede söz alan CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan, Kadın Kolları Kongresi’nin demokrasinin güzel bir yönü olduğunu söyledi. Kayan; "Uzun yıllardır Gençlik ve Kadın Kollarımızı seçimle getiremedik. Kota da yüzde 25’ten yukarı çıkmamıştı. Ancak şimdi cinsiyet kotamız yüzde 33. Gençlik Kollarımızı seçtik, Kadın Kollarımızı da seçiyoruz. Bugün kadınlarımızın ilgisini gördüğümde, toplumun yüzde 50’sini oluşturan kadınlarımızın siyasetin de yüzde 50’sini oluşturacağını görüyorum. Kadınsız toplum nasıl olmazsa siyaset de olamaz. Bizler, 1934 yılında İsviçre ve Fransa’dan bile önce kadına seçme ve seçilme hakkı veren bir ulusun torunlarıyız" diye konuştu.
İki liste ile girilen seçimlerde konuşan başkan adayı Hanife Oral, CHP’yi iktidara taşımak için üzerine düşen görevlerde tüm gücü ile çalışmaya hazır olduğunu söyledi. 
Diğer Başkan Adayı Güzeri  Yılmazoğlu da: "Ben Güzeri Yılmazoğlu olarak ekibim ile birlikte partimiz içinde birlik ve dayanışmayı güçlendireceğime, değişik meslek gruplarından oluşan insanları partimiz bünyesne kazandırmaya çalışacağıma söz veriyorum" dedi.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 
Parti Binasında yapılan Kongrede 500 geçerli oy kullanıldı. Seçimlerde Güzeri Yılmazoğlu 281 oy alarak İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi. Diğer aday Hanife Oral ise 219 oy aldı.
Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: "Hülya Abatay, Fatma Aktaş, Nurgül Arslan, Hatice Çetinaslan, Gülün Durgut, Afife Özçınar, Aslı Özkan, Devrim Elif Varol"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here