CHP Kırklareli Milletvekilleri ziyaret turunda

6
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek ve CHP Kırklareli İl Başkanı…….

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek ve CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ile birlikte Kırklareli Merkez de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret ettiler.
İlk olarak 20 Ağustos 2013 Salı günü saat 14.00’da Kırklareli Ticaret Borsası ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ve Üyeler CHP Milletvekilleri bir araya geldi. Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel Milletvekillerinin ziyaretinden çok memnun olduklarını dile getirirken; “Siyasi görüşler aynı olmayabilir ama asıl olan Kırklareli’nin ortak paydalarıdır” dedi.
CHP Milletvekilleri Kesimoğlu ve Dibek konuşmalarında ortak olarak şu açıklamada bulundu: “Tek düşüncemiz Kırklareli için neyin iyi olur görüşüdür. Burada yapılan çalışmaları Ankara’da yakından takip ediyoruz. Çiftçimizin durumu bizleri yakından ilgilendiriyor. Burada başkanımızla bu konu üzerine karşılıklı görüş alış verişinde bulunmak için geldik” dediler.
Daha sonra görüşme basına kapalı bir şekilde devam etti.
* Dermenci; “Projelerin çoğalmasını istiyoruz”
Ziyaretlerine devam eden CHP Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, Siyam Kesimoğlu ve beraberindeki heyet Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ali Dermenci’yi ziyaret ederek gerçekleştirdiler.
Ziyarette Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ali Dermenci her iki Milletvekilini bir arada görmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Sizleri burada görmek çok güzel ve mutluluk veriyor. Hem temsil ettiğim kurum adına hem de kendi şahsım adına çok mutluyum. Birliğimizde üç bine yakın üyemiz var. Kırklareli olarak en çok çiftliğe sahip olan iliz. Bu tabii ki bazı sıkıntılar doğuruyor. Ayrıca en çok isteğimiz projelerin çoğalması ve tabii ki bu projelerin hayata geçirilmesi. Çiftçimizin kalkınması için projelerin üretilmesi şart. Bizler birlik olarak ilk önce ilimizin kalkınmasını istiyoruz ve damızlık olarak hayvanlarımızı köylerimize vermeye çalışıyoruz ki ilk önce belirli seviyeyi yakalayalım. Ancak projeler olmayancı talepler olmayınca dışarıya da belki en iyi hayvanlarımızı damızlık olarak veriyoruz. Umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda herkes ve özellikle çiftçimiz bilinçli bir şekilde üretim yapar ve bizlerde onlarla birlikte rahatça hareket edebiliriz” dedi. Sonrasında Dermenci Kurbanlıklarla ilgili olarakta şunları açıkladı: “%90 dışarıdan kesim için hayvan alınmayacak. Birileri piyasaları karıştırmaya çalışıyor. Normalde dışarıdan alınacak hayvana ihtiyaç yok. Alınırsa hayvanlar etçil olmalı aksi takdirde hiçbir ihtiyacı karşılamamış oluruz.”
Daha sonrasında ise CHP Kırklareli Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, Siyam Kesimoğlu ve beraberindeki heyet Kırklareli SMMMO ve Tabipler Odası’nı ziyaret ettiler.
Milletvekilleri görüşmelerin deki asıl amaçlarını şu şekilde açıkladılar: “Buradaki görüşmelerin tamamı kurum ve kuruluşlarının ortak olarak ne gibi bir sıkıntıları olduklarını ve neler yaşadıkları anlamak. Burada yaşananları birebir olarak gördüğümüzde kimin ne gibi bir sıkıntısı olduğunu ortaya çıkartıyor. Bunları yerinde görüp aktarılması ve iletilmesi gereken yerlere anlatmak daha kolay.” (Serkan Koztürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here