CHP Kırklareli Milletvekilleri halkın içinde

12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, M. Siyam Kesimoğlu, İl-İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte 21 Ağustos 2013………

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, M. Siyam Kesimoğlu, İl-İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte 21 Ağustos 2013 Çarşamba günü Kırklareli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Kırklareli Ticaret Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri hazır bulundu.
Kırklareli Ticaret Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yaptığı açıklamasında; “Milletvekillerimizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Bizler odalar olarak hiçbir siyasi partiye bağlı değiliz. Bizim amacımız sizler gibi Kırklareli’ye hizmet etmek. Tabii ki sorunlarımız var. Bunları sizlerin aracılığı ile de gerekli yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bizlerde Haziran ayında yaptığımız seçimlerden sonra yeni bir oluşumla yolumuza devam ediyoruz. İlk defa aramıza katılan arkadaşlarımız var. Herkes bir partiye mutlaka gönül veriyordur ancak burada asıl olan Kırklareli’ye ne gibi bir şeyler yapabiliriz nasıl daha ileriye götürürüz düşüncesi ön plandadır” dedi.
* “Kırklareli için herkes taşın altına elini sokacak”
Başkan Çetintaş’ın konuşmasından sonra CHP Kırklareli Milletvekilleri söz alarak şunları dile getirdi: “Düşüncelerimiz ve fikirlerimiz başkanımızla aynı. Kırklareli olunca siyasi düşünceleri bir kenara bırakmamız gerekiyor. Hepimiz sorumluluk almalıyız ve sorumlu olmalıyız. Bunun iktidarı muhalefeti olmaz. İlimizin sorunlarını biliyoruz. Senelerce Kırklareli’nin nerede olduğunu tanıtmakla uğraşmadık mı? Kırıkkale ile çoğu zaman karıştırıldığını biliyoruz. Markalaşma yönünde adımlar atılmalı ve tanıtımını güçlü bir şekilde yapmalıyız. Bunun için önümüzdeki günlerde Valimiz, Belediye Başkanımız ve tüm STK’lar ve Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili olan Şenol arkadaşımızı da dahil ederek Kırklareli için neler yapılabilinir diye bir toplantı düzenleyip Kırklareli’yi masaya yatırabiliriz. Çoğu yerde biliyor ve medyada da görüyoruz her il bir gün düzenliyor bir şekilde tanıtımını bir şekilde yapıyor. Hepimiz siyaset gözetmeksizin taşın altına elimizi soktuğumuz takdirde Kırklareli’nin ilerlemesini ve tanıtımını yapabiliriz” dediler.
Konuşmaların ardından Ticaret Odası Üyeleri’nden Uğur Arıkök söz alarak; “Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bizlerinde Kırklareli Ticaret Odası olarak sizlerden bir ricası var. Sonuçta muhalefet veya iktidar Milletvekili olarak değil Kırklareli Milletvekili olarak Kırklareli Ticaret Odası’nın yer ile ilgili bir projesi var. Bunun için sizlerden yardım etmenizi diliyoruz” dedi.
Konu üzerine CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin söz alarak şunları dile getirdi: “Talebinizi haklı ve doğru buluyorum. Hazırlayacağınız projeyi ilk Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi’nde görüşüleceğini sizlere garanti ediyorum. Yapılması gereken her şeyi birbirimizle yakın ilişkiler içerisinde olarak halledeceğiz.”
* Kesimoğlu-Dibek; “İktidarı değiştirmenin zamanı geldi”
Yapılan görüşmenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, M. Siyam Kesimoğlu, İl-İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Çarşamba Pazarı’ndaki pazarcı esnafını ziyaret etti.
Burada Pazarcıların ve vatandaşların derdini dinleyen Milletvekilleri; “Görüyorsunuz ki pazarcı esnafı zor durumda. Tezgâhlarda mal çok ancak alan yok. Bu fiyatlarda mallarını pazarlama gibi bir şansları yok. Pahallıya üretince pahallıya satıyorlar. Bizlerde kendilerine şunları söylüyoruz.  İlk önce yerel seçimlerde sonrasında ise genel seçimlerde CHP’ye oy vererek bu dertlerinden kurtulabilirler. Bizler vatandaşlarımızın sorunlarını biliyor ve her ortamda bunları anlatıyoruz ancak siyasi iktidar bunları görmezden geliyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda her şey kendilerinin ellerinde olduğunu söylüyoruz. Değiştirmek kendi ellerinde. Çiftçinin vatandaşın durumu ortada dışarıdan gösterildiği gibi her şey iyi gitmiyor. Değişimin zamanı geldi” diyerek pazarda bulunan vatandaş ve üreticilerle sohbet ettiler. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here