CHP Kırklareli Milletvekili Adaylarını belirledi Babaeski Kesimoğlu ile Merkez ve Lüleburgaz’ı solladı

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Delegeleri  3 Nisan 2011 Pazar
günü yapılan Ön Seçim ile 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan
Genel Seçimlerde Kırklareli Milletvekili Adaylarını belirledi. CHP
Kırklareli Milletvekili olan Tansel Barış 455 oy ile ilk üçe sıralamaya
giremezken, M. Siyam Kesimoğlu 663 oy alarak 1. sıra Turgut Dibek 533 oy
alarak 2. sıra, Turabi Kayan 502 oy ile 3. sıra Kırklareli Milletvekili
Adayı oldu.

HABER MERKEZİ
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Delegeleri 3 Nisan 2011 Pazar günü yapılan Ön Seçim ile Milletvekili Adayları’nı belirledi.
Kırklareli Merkez İlçe’de yapılan Ön Seçim Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı. Kırklareli merkez ilçede yapılan ön seçime CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adaylarından M. Tuna Soykan, Turgut Dibek, Kenan Gürbüz ile İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel ile çok sayıda delege katılarak oylarını kullandılar.
Kırklareli Merkez İlçe ve tüm ilçelerde mesai saati içinde yapılan ön seçime sabah saatlerinde gelen aday adayları ve delegeler oylarını kullandıktan sonra heyecan içerisinde sonucu beklemeye başladılar.
CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu Ön Seçim sırasında açıklamada bulunarak şunları söyledi:
“Ön seçim sabah saat 08.00 itibari ile başladı. Akşamüstü saat 17.00’da sona erecek. Bugün tüm ilçelerimizde delege 1450 tane delege arkadaşlarımız oy kullanacak. Bizim yapmış olduğumuz temayül yoklaması falan değildir. Tamamen resmi, YSK’nın nezdinde yapılan bir ön seçimdir. Kesinleşmiş aday adayı sayımız 11’dir. Seçim sonrası belirlenecek 3 kişi kesin milletvekili adayımız olacaktır. Yapılan ön seçimin başta Kırklareli olmak üzere tüm Türkiye’ye güzellikler getirmesini temenni ediyorum.”
Saat 17.00’de sandıklar açıldıktan sonra alınan sonuçlara göre M. Siyam Kesimoğlu 663 oy ile birinci, Turgut Dibek 533 oy ile ikinci, Turabi Kayan 502 oy ile üçüncü sıra Kırklareli Milletvekili Adayı oldular.
Bu sonuçların alınmasının ardından gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan M. Siyam Kesimoğlu şunları söyledi;
“Ön seçim parti içinde bir demokratik mücadele idi. Bu demokratik yarışta aday adayı 11 arkadaş yola çıktık. CHP’ye yakışır bir şekilde mücadele ettik. Benim her zaman sağduyusuna güvendiğim dele arkadaşlarım oylarını kullanarak CHP Kırklareli Milletvekili adaylarını belirlediler. Bu mücadelede yıllardan beri ön seçime katkı koyduğumdan dolayı delege arkadaşlarım beni liste başı yaptı. Bu parti içi mücadelenin kaybedeni yoktur. Tüm hepsi kazanmıştır. Kazanan CHP’dir. Artık hepimizin ortak hedefi CHP’yi iktidar yapmaktır ve parlamentoda yakasında altı oklu üç arkadaşımızı görmektir. Ben buna inanıyorum. Çok güzel projelerimiz var. Halkımıza bunları anlatacağız AKP’yi geldiği karanlığa göndereceğiz.”
Yapılan seçimler sonrası resmi olan sonuçlar oy miktarlarına göre sıralanmıştır. Aday adaylarının aldıkları oylar aynen şöyledir;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here