CHP Kırklareli Milletvekili Aday Adayları Babaeski’de buluştu

31
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Milletvekili aday adayları, Babaeski İlçe Başkanlığı’nda bir araya geldi.

22. dönem CHP Kırklareli Milletvekili ve Milletvekili aday adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, eski CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan, eski CHP Babaeski İlçe Başkanı İrfan Altınel, İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan ve 1987-1991 yıllarında SHP’den Kırklareli Milletvekili Gürcan Ersin, parti binasında milletvekili aday adaylıklarını açıkladılar.
CHP Babaeski İlçe Başkan Vekili Hasan Ali Eren, açılış konuşmasında aday adaylarına başarılar diledi.
Milletvekili aday adayı Tuna Soykan, partililere şöyle hitap etti:
”Ben partinin en eski emektarlarından biri olarak, bende bu iş için uzun yıllar dirsek çürüttüm. 1999 yılında milletvekili adayı olmuştum. Bildiğiniz gibi 2002 yılında 3’üncü sıra milletvekili adayı olmuştum. O zamanda beri de ön seçim görmedik, bu arada da ön seçimi çok özledik. Değerli arkadaşlar ön seçim yapmak demek, hele bütün üyelerle yapmak demek, seni adam yerine koyuyorum, sana danışıyorum, ülkeyi yönetecek insanları seçerken de o doğrultuda oy verin demektir. Yaklaşık iki yıldır İl Genel Meclisinde en iyi şekilde görev yaptığıma inanıyorum. İl Genel Meclis çalışmalarımda şehrimiz sınırları içinde bulunan Longoz Ormanlarının Dünya Kültür Mirası listesine alınması biçiminde bir karar var. Bu kararı hayata geçirebilirsek Kırklareli’nin adını dünyaya duyurma şansımız olacak.
CHP içerisinde adaleti hissetmek isteyenlerin olduğuna inanıyorum. Ben yıllardır partime verdiğim hizmetlerle aday adayı olmayı hak etmiş bir adamım. Ben sandığa girdim çıktım, kaybettim, kazandım ama hep partimin içinde oldum. Bunu da arkadaşlarım unutmasınlar diyorum.”
Diğer aday Ersin de Türkiye’de CHP iktidarının başlayacağını ve buna inandığını söyledi.
CHP’den milletvekilliği adaylığına talip olduğunu ifade eden Ersin, ”Belli bir birikim kazandım, belli bir tecrübe kazandım, inşallah parlamentoya seçilirsek sizlerin yardımı ile sizlerin oyları ile daha başarılı oluruz. Bu defa arkadaşlarım alınmasın bakanlık istiyorum. Bunu her yerde söylüyorum. Kırklareli bakanlığı hak ediyor. Ben buna inanıyorum. Bunu sadece kendi açımdan değil diğer arkadaşlarım içinde söylüyorum. Bu dönem CHP iktidar olup, en değerli bakanlığı da Kırklareli iline vereceğine inanıyorum. Kırklarelili CHP’liler bunu çoktan hak etmiştir. Ülke olarak AKP yönetiminden dolayı çok tehlikeli bir durumdayız. Bu yönetimi değiştirebilecek güçteyiz, bir an evvel AKP iktidarından kurtulmalıyız. Biz birbirimize güç verdikçe bu dönem CHP tek başına iktidar olacaktır” diye konuştu.
CHP’den milletvekili aday adayı Kayan ise konuşmasında şunlara yer verdi:
”Biz yıllardır bilinçlenerek CHP çatısı altında örgütlendik ve sıra şimdi eyleme geçerek CHP’yi iktidara taşımaya geldi. Üretimden kopan bir toplumun tekrar üretimi yakalayabilmesi şansı sıfırdır arkadaşlar. Türkiye’yi bugün ‘kazanmasın, üretmesin, oyunu alalım, ayağa kalkarsa bir de şamar vuralım’ diyerek yönetmeye çalışıyorlar. Bunu bizim içimizdeki kendilerine oy veren iş birlikçileriyle birlikte çok iyi yapıyorlar. Atatürk’ün çok güzel bir sözü var arkadaşlar, ‘Ne kadar vatan evladı yetiştirirsek maalesef o kadar da hain yetiştiririz’. Bizler bilinçli ve örgütlü bir toplum olarak, biz bu hainlerden bu ülkeyi kurtarmanın çarelerini bulduk arkadaşlar. Bunun çaresi bilinçlenme ve örgütlenmemiz sonuç olarak da CHP iktidara getirmemizdir. Başka çaremiz yok arkadaşlar. Bu başarıyı tüm dünyaya göstereceğiz. Şimdiden bu başarımızı kutluyorum.”
Milletvekili aday adayı Altınel ise ”Artık söz genel merkezde üç tane milletvekilimiz olacak. Bizde aslanlar gibi, kol kola, yağmur altında soğukta, bu üç milletvekilimizin yanında mücadele edeceğiz. Babaeski, Babaeskililiğini gösterecektir, ben buna inanıyorum” diye konuştu.
Eski milletvekili ve aday adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu da, şunları söyledi:
”CHP’li olmak gerçekten bir ayrıcalıktır. Bunun ağır sorumlulukları vardır. Arkadaşlarımın da bunun bilincinde olduğu için de ben kutlamak istiyorum. Her fırsatta ifade ediyorum. Bu bir yarıştır. Ben bu işi milletvekilliğini diğer arkadaşlarımdan daha iyi yaparım ama bende de böyle bir farkın olup, olmadığına sizler karar vereceksiniz. Üç arkadaşımızı seçeceksiniz. Kaybedenler kızmayacak, kırılmayacak, ben öyle yaptım. Hepiniz ülkenin içinde bulunduğu felaketin boyutunu biliyoruz. Bu hepimizin ‘ortak paydası’ diye biliyoruz. Kaybeden arkadaşlarımız kol kola girip ileriye doğru gideceğiz. Bu süreç parti tabanımıza da yayılıyor. Hep birlikte AKP’yi geldiği karanlığa gömme başarısını elde ederiz. Bu keyfi yaşarız. Biz iktidara geldiğimizde ülkenin sorunlarını kısa vadede, orta vadede, uzun vadede çözmeye çalıcağız. Yani karanlıktan yakınmayacağız. Ne yapacağız mum olacağız hepimizin bildiği gibi bir mum diğer bir mumu yakmak ile ışığından bir şey kaybetmez. Bizler yanan mumlarız. Yanmayan mumlara ulaşacağız. Türkiye’nin 4 bir tarafını aydınlatacağız. AKP’yi gelmiş olduğu karanlığa göndereceğiz. Ben buna inanıyorum.”
Milletvekili aday adayları daha sonra partililerden gelen soruları cevaplandırdılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here