CHP Kırklareli Merkez İlçe Teşkilatı “Bayramları Unutmadı, Unutturmadı”

12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, CHP Kırklareali Merkez İlçe Eğitim Sekreteri Necla Kontacı…
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, CHP Kırklareali Merkez İlçe Eğitim Sekreteri Necla Kontacı, CHP Kırklareli Merkez ilçe Kadın Kolları Başkanı Seyhan Delioğlu, CHP Kırklareli Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Çoban gazetemizi ziyaret ederek, “Bayramları Unutmadık Unutturmayacağız” sloganı ile hazırlanan ve uygulanan proje hakkında bilgiler verdiler.
Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ve Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici ile görüşen heyet adına bilgiler veren CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar şunları kaydetti: ”02-03 Mart 2013 tarihlerinde ilimizde yapılan Eğitim Semineri’ne benimle birlikte katılan; Merkez İlçe Eğitim Sekreteri Necla Kontacı, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Seyhan Delioğlu, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Çoban Ve Kofçaz İlçe Başkanı Abdullah Mutluer, İlçe Eğitim Sekreteri Ahmet Aydın İle İlçe Kadın Kolları Başkanı Adile Yılmaz’dan oluşan  grupla "Bayramları Unutmadık Unutturmayacağız” sloganıyla proje hazırladık.Projemizin amacı bayramların kutlanmadığı bir köyümüzde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamaktı. Proje ekibi olarak Kırklareli İli Merkez İlçeye bağlı Karakoç  Köyü Muhtarı ile görüşülerek köy halkı ve çocuklarla birlikte bayramın kutlanmasını istediğimizi belirttik. Köy muhtarı ve görüştüğümüz köy halkı yapılacak olan etkinliğe katkıda  bulunacaklarını söylediler.23 Nisan 2013 günü Köy halkı ve konukların alanı doldurmasıyla saat 14.00’te Bayram etkinliğimiz başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam  ve önemini belirten konuşmayı Emekli Öğretmenimiz Şükrüye Öztürk yaptı. Ardından  Emekli Öğretmenimiz Meral Kılıçarslan ve  köy halkının çocukları ile katılan konukların çocukları hazırladıkları şiirleri okudular. Şiirlerini okuyan çocuklara birer kitap armağan edildi. Programımızın devamında Folklor ekibinin davul- zurna eşliğinde yaptıkları gösterileri köy halkı tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Bu coşkulu ekibe köy halkı da Trakya oyun havaları ile eşlik ettiler. Proje ekibimiz tarafından çocuklara balon, bayrak, şeker, meyve suyu, köy halkı ve konuklara da kuru pasta, çay ve şeker ikramı yapıldı. Daha sonra palyaço ve kukla gösterisi yapıldı. Palyaçolar da çocuklarımızla bilgi yarışması, dans, urgan, çuval yarışması düzenlediler ve çocuklarımızın yüzleri boyanarak bu oyunlara eşlik ettiler. Çocuklara pamuk şekeri büyüklere  de mesir macunu ikramı yaptılar. Bayram programımız 17.30’da sona erdiğinde Köy halkı ve konuklar ile çocukları memnuniyetlerini ve teşekkürlerini belirterek alandan mutlu bir şekilde ayrıldılar.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here