CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel oldu

38
* Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi dün gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde oy kullanan 240 delegeden 180 delegenin oyunu alan Gürkan Yenerel Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.


HABER MERKEZİ
Ocak ayı içerisinde Kırklareli’de İl Kongresi’ni yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongreleri’ni yapmaya başladı. Pehlivanköy ve Pınarhisar’da İlçe Kongreleri’ni tamamlayan CHP, dün saat 11.30’da Paşa Cafe’de Kırklareli Merkez İlçe Kongresi’ni gerçekleştirdi.
Düzenlenen Kongreye; CHP Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Savcı Sayan, Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, Dr. Tansel Barış, 22. Dönem Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı  Av. Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Belde Belediye Başkanları, İlçe Başkanları,  İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan ile Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Yücel Aslan, CHP İl Başkanı İhsan Kazan, delegeler ve partililer katıldı.
Divan Başkanlığı’na Av. Turgut Dibek ve Üyelikleri de Doğan Sinnar ile Mustafa Gülşen’in seçilmesinin ardından Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunması ile Kongre başladı. İlk olarak CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Vecdi Gündoğdu tarafından kendi döneminde yapılan çalışmalar ile hesap raporu okundu. Okunan rapor delegelerin görüşüne sunuldu. Yapılan oylama sonucunda oybirliği ile eski yönetim ibra edildi.
Daha sonra konuşmalar bölümüne geçildi, ilk olarak 22. Dönem Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu söz alarak Türkiye gündemini değerlendirdi. Kesimoğlu, şimdi kavga zamanı olmadığını birlik olma zamanı olduğunu belirterek olası bir erken seçimde CHP’nin iktidar olabilmesi için partinin herkese ihtiyacı olduğunu belirterek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kongre’de; Ufuk Altuğ, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan, Utku Buzdağ, CHP Kırklareli Milletvekilleri Dr. Tansel Barış ile Av. Turgut Dibek’te birer konuşma yaptı. Konuşmalar bölümünün son konuşmasını gerçekleştiren CHP Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Savcı Sayan, AK Parti hükümeti tarafından gündeme getirilen Açılım Projesi’nin içinin boş olduğunu ve bunun kardeş kavgasını körüklemekten başka bir işe yaramadığını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı için aday oylan Gürkan Yenerel yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“  Uzun yıllardan bu yana partimizin her kademesinde görev yapmanın onurunu yaşıyorum. 2000 yılında Cumhuriyet Halk Partisinde başlayan siyasi hayatım bugüne kadar kesintisiz olarak devam etmiştir. Önce bir üye, sonra bir delege, devamında yönetim kademelerinde Cumhuriyet Halk Partisinin temel ilkelerinden hiç sapmadan görev yaptım.
Görev yaptığım süreç içerisinde 2004 yerel seçimlerinde Belde Yöneticiliği, 2007 Genel Seçimleri ve yine 2009 Yerel Seçimleri’nde partimde İl Gençlik Kolları Başkanlık Görevimi sürdürdüm. Hala hazırda Merkez İlçe Başkanı Adayı olmadan öncede İl Yönetim Kurulunda görev yapmaktaydım.
Görev yapmış olduğum yıllar içerisinde Cumhuriyet Halk Partili olmaktan onur ve gurur duydum. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıktım. Cumhuriyet Halk Partili bir yöneticinin vermiş olduğu sorumlulukla partililerimin başını öne eğdirecek hiçbir hal hareket tavır ve davranışta da bulunmadım.
Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; bu dönemde de Merkez İlçe Başkanı adayı olarak karşınızdayım. Genç yaşta edinmiş olduğum bilgi ve tecrübeleri Merkez İlçe Başkanı olarak önümüzdeki süreçte sizlerle paylaşmak istiyorum. İşimin hiçte kolay olmadığının farkındayım. Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisinde yükselen çıtamızı Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla ve siz değerli partililerimizle birlikte daha da yukarıya taşıyacağıma olan inancım tamdır. Bu sebeple, Merkez İlçe Başkanlığına aday oldum.
Değerli arkadaşlarım görev yaptığım süre içerisinde Kırklareli Merkez İlçede birçok genç üyeyi partimize kazandırdım. Seçilir seçilmez ilk işim genç üye sayısını partimizde daha da arttırmak ve bunun için elimden gelen her türlü fedakârlığı ve özveriyi de göstereceğim.
Mevcut Merkez İlçe Başkanım Sayın Vecdi Gündoğdu ve Yönetim Kurulunun yapmış olduğu başarılı, aynı zamanda geleneksel hale getirdiği sosyal faaliyetleri, daha da geliştireceğiz. Merkez İlçe Yönetimi’ndeki görevimizi arkadaşlarımla birlikte önemli görüyor ve sorumluluğunu çok ciddiye alıyoruz, bilmenizi isterim.
Değerli delegasyon partimizde görev yaptığımız süre içerisinde heyecanımızdan hiçbir şey yitirmediğimiz gibi edindiğimiz tecrübelerle partimizi, getirmiş olduğumuz noktadan daha da ileriye taşıyacağımıza eminim.İl Yönetimi, Gençlik Kolları ve Kadın Kollarımız ile yapacağımız ortak çalışmaları gelecek günlerde sizlerde fark edeceksiniz. Eminim ki görev yapacağımız süre içerisinde Milletvekilleri, Belediye Başkanları, aynı zamanda Belde Yöneticilerimizle yapılacak uyumlu çalışmalar Kırklareli CHP Merkez İlçe olarak bizleri çok daha ileriye taşıyacaktır.”
Yapılan konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi için gelen Delegeler oluşturulan bölümde oy kullanmaya başladılar. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Yapılan sayımlarda oy kullanan 240 Delege’den 60 Delege’nin oyunu Selçuk Yücesu alırken, 180 Delege’nin oyunu alan Gürkan Yenerel Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilmiş oldu. İlçe Başkanlığı’na seçilen Yenerel’i ilk olarak Yücesu kutlayarak bundan sonra hep birlikte CHP’nin iktidara gelmesi için çalışacaklarını belirtti.
Yapılan Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Gürkan Yenerel’in listesinde şu isimler yer aldı:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
 Muammer Balcı, Didem Cebeci, Cüneyt Demir, Öner Ellez, Şenol Engin, Ercan Gönen, Hüseyin İçinözbebek, Mehmet İlter, Necla Kontacı, Şener Pekçeer, Gürcan Saatçi, Gökben Şenol, Erdal Trak, Şehabettin Vardar.
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
Soner Gündüz, Mesut Keskin, Altan Can, Engin Gürdal, Aydın Kanık, Zuhal Kamay, Zafer Bağış, Savaş Kahveci.
* İl Kongre Delegeleri:
İrfan Akalın, Tayyar Akcan, Mehmet Fikret Akın Erol Aktaş, İsa Ataç, Rasim Atbakan, Kadri Atik, Hikmet Ay, Erdal Aygün, Fettah Aygün, Zafer Bağış, Muammer Balcı, İsmail Bali, Hasan Basri Bal, Ünal Başkur, Mustafa Berber, Selami Bilgiç, Altan Can, Didem Cebeci, Cavit Çağlayan, Ahmet Çalar, Koray Çelikkanat, Mutlu Değirmenci, Erdoğan Delioğlu, Cüneyt Demir, Zeki Demirtaş, Özay Duygun, Necati Düzen, Öner Ellez, Şenol Engin, Ediz Engin, Sadullah Ergen, Hüseyin Gezek, Haydar Göksel, Ercan Gönen, Gürcan Gültekin, Vecdi Gündoğdu, Vehbi Gündoğdu, Sıtkı Gürer, Hüseyin  İçinözbebek, Mehmet İlter, Fahrettin İlkey, Cemil İspay, Arif Kala, Hüsnü Karakaya, Orhan Kavalcı, Hüseyin Kavas, Ahmet Keskin, Bahattin Kılıç, Necla Kontacı, Hasan Özkan, Şener Pekçeer, Gürcan Saatçi, Zeki Sain, Mithat Sazara, Ayfer Sevim, Ali Fuat Şeker, Behçet Şen, Gökben Şenol, Hüsnü Şenol, Tuncay Şenol, C. Yılmaz Şeşen, Erdal Trak, Gülay Tülüş, Taylan Uçar, Fikret Umar, Şehabettin Vardar, Gürkan Yenier, Gökay Yeşil, Yüksel Yeşil, Vecdi Yüce, Recep Zengin. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here