CHP Kırklareli Kadın Kolları seçim startını verdi

14
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimler için Cumhuriyet
Halk Partisi (CHP) Kırklareli Kadın Kolları çalışma startını verdi.

HABER MERKEZİ
Mahallelerde sorumlular tespit eden Kadın Kolları evleri gezerek bilgilendirmelerde bulunup, dert ve şikayetleri dinliyorlar.
CHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Gülay Tülüş başlatılan çalışmalarla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak seçim startını verdik. Çalışmalarımıza hızı bir şekilde başladık. İlk önce mahalle sorumlularını belirledik. Kendi mahallelerinde uygun gördükleri evleri ziyaret ediyoruz. Oradaki konu komşu bizi duyanlar geliyor. Gelen komşuların evlerine de gidiyoruz. Başta kadınlarımızın sorunları olmak üzere ülkemizin sorunları ve çözüm yolları ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Partimiz tarafından ortaya konulan  var onları anlatıyoruz. Onların beklentilerini sorunlarını dinlemeye çalışıyoruz.
Ben aynı zamanda Kırklareli Belediye Meclis Üyesiyim. İlk amacımız bizim seçim çalışmalarımızı yoğunlaştırmak. Daha doğrusu benim ilk düşüncem kadın, kadın örgütleri, parti kadınlarının veya kadınlarımızın sorunlarını dile getirmektir. Ben Kadın Kolları Başkanı sıfatımla ona daha çok önem veriyorum. Kadın sorunlarıyla daha çok ilgilenmeye çalışıyorum. Çünkü erkekler kahvelerde başka bir yerde toplanıp bir takım şeyleri konuşuyorlar, anlatıyorlar veya bizim partililerimiz kahvelerde gidip anlatıyor ama beyler gidip evde hanımlarına bunları pek anlatmıyorlar. Bayanların sorunu orada tartışılmıyor. Evlere gitme amacımızın büyük bir nedeni kadınların sorunlarını dinlemek. Şimdiye kadar biz Demirtaş Mahallesi’ne gittik. Cumhuriyet Mahallesi’ne gittik. Önümüzdeki hafta Karahıdır’dayız. Mart ayına kadar bu çalışmalarımız yoğun olarak devam edecek. Mart ayından sonra haftanın birkaç günü ev gezilerine devam edeceğiz.
Çünkü bu Şubat-Mart ayıyla ilgili bizim 8 Mart’ta programımız çok yoğun. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yemeğimiz var ve onların çalışmalarını yapıyoruz. Onun sonrasında da düşüncemiz kermes düzenlemek. Kadın Kolları’nda bir ses ve hareket getirmek istiyoruz. Kermesle ilgili bayağı yoğun çalışıyoruz. Çünkü Kırklareli esnafına fazla inmek istemiyoruz. Bizim şehrimiz küçük bir şehir. Esnafın durumu bellidir. Esnafa gidip onu rencide etmek istemiyoruz. İstediğimiz zaman vermediğinde o da üzülüyor, bizde üzülüyoruz. Bazen siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafımız var. O yüzden çevreden toplamaya çalışıyoruz. Partililerimizi bu yönde harekete geçirmeye çalışıyoruz. Madem Cumhuriyet Halk Partili olarak buradayız. Hepimiz bu taşın altına elimizi sokmamız gerekiyor. Ama bir ama iki. Karınca kararınca herkesin bütçesine göre. Onun için bu kermes ve yemek işi yoğun bir çalışma gerektiriyor.
Kadın Kolları’nda bölge bölge görevlendirilmeler yapıldı. Trakya’dan görevli Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Sorumlusu MYK Üyesi Gaye Usluer 08 Şubat 2011 Salı günü  Sabah 10.30’da Kırklareli’de olacak. Saat 11.00 gibi İlçe Kadın Kollarını ve Yönetim Kurulları’nı çağırdık. Burada merkezde bulunan parti binamızda toplantı yapacağız. O bittikten sonra kadın sivil toplum örgütleriyle bir toplantı yapacağız. Onu da parti binamız dışında yapalım dedik. Emirgan Çay Bahçesi’nde saat 13.30’da yapacağız. Ondan sonra büyük bir ihtimalle Karahıdır’da ev gezisi yapacağız. Sahaya inelim dedik. O gece burada kalacak ertesi günü Edirne ve Tekirdağ’da aynı programı yapacaklar.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here