CHP Kırklareli Adliyesi’ne Kara Çelenk bıraktı Zengin; “17 ve 25 Aralık Operasyonları’nı unutturmayacağız”

19
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatı 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması’nda verilen Takipsizlik Kararı’nı protesto etmek için Kırklareli Adliyesi önüne "Adaletin Kara Günü" yazılı siyah çelenk bıraktı.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatı 20 Ekim 2014 Pazartesi günü saat 10.30’da İl Başkanı Recep Zengin’in önderliğinde İl Başkanlığı önünde bir araya geldi. Daha sonra CHP Kırklareli İl Teşkilatı Üyeleri, Karaumur Caddesi’nden başlayarak Mustafa Kemal Bulvarı’ndan sessiz bir şekilde yürüyerek Kırklareli Adliyesi önüne geldiler. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da katılımıyla Kırklareli Adliye Binası Önüne "Adaletin Kara Günü" yazılı siyah çelenk bırakıldı. CHP Kırklareli İl Başkanı Zengin burada bir Açıklama yaptı. Grup Sessiz ve olaysız şekilde dağıldı.
Zengin Adliye Binası önünde yaptığı açıklamasında; “17 ve 25 Aralık tarihlerini bu ülke unutmayacaktır. Hatta biz var olduğumuz sürece 17 ve 25 Aralık Haftası’nı “Rüşvet Yolsuzluk ve Hırsızlık Haftası” olarak kutlayacağız. Bunu ülke gündeminden hiç çıkarmayacağız. Son yüzyılın Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu kirli bir Adaletle üzeri kapatılmıştır. 17 ve 25 Aralık’ı biz hiçbir zaman unutmayacağız. Bunu ülke gündeminden düşürdüğünü sananlar yanılmaktadır. Mutlaka bir yerlerden yeni deliller çıktığında, iktidar olduğumuz zaman bunların hesabı sorulacaktır. Bu son yüzyılın Yolsuzluk, Rüşvet ve Hırsızlık Operasyonu’nun üstünü kapatan, kirli Adaleti biz kabul etmiyoruz ve bu olayı şiddetle kınıyoruz.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here