CHP kadınları, doyasıya eğlendi

21
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilerek katılımın yoğun olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar günü eğlencesinde Cumhuriyet Kadınları doyasıya eğlendi.

HABER MERKEZİ
08 Mart 2011 Salı günü Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Düğün Salonu’nda yapılan eğlence, CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Gülay Tülüş’ün açılış konuşması ile başladı.
Dünyada ve özellikle ülkemizde kadın olmak bireyliğini ilan ederek, dimdik ayakta durmanın, kadınlığı hissedip yaşamanın çok zor olduğunu ifade eden Tülüş, imkansız olmadığını vurguladı.
Tülüş; “Dünyada ve özettikle ülkemizde kadın olmak. Tüm insani özelliklerle birey olup kadınlığı hissedebilmek, yaşayabilmek. İnsan olarak değer görmek, kadın olarak kabul görmek. Doğal, gerçek yada sipariş üzeri sevgilerin yanı sıra yada haricinde saygı görmek. Tüm kadınların aleni yada bastırılmış istekleri değil midir bunlar? Tüm kadınların, en azından insan olarak hakkı değil midir?
Dünyada ve özellikle ülkemizde kadın olmak bireyliğini ilan edip, dimdik ayakta durmak, kadınlığını hissedip yaşamak çok zor. Ama imkansız değil. Tabuları yıkarcasına, kafalardaki örümcekleri dağıtırcasına bir mücadele gerek. Kadınlık adına, insanlık adına. erkeğin olması gereken desteğiyle, saygısıyla, anlayışıyla. Ama önce kadının kendi isteğiyle kadının kendini tanıması, fark etmesi ve asmasıyla.
Ayrımcılığın önlendiği, insanların eşitlik ilkesi çerçevesinde hak ve özgürlüklerini adil biçimde kullandığı, kadınlarımızın yönetimin her aşamasında daha çok temsil edildiği bir dünyada yaşamak umuduyla, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.
İl Başkanı Tülüş’ün ardından CHP Kırklareli Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Rodoplu ise okuduğu şiiri ile Cumhuriyet kadınlarının yüreğine dokundu.
Hareketli müziklerin çalması ile 8 Mart dünya kadınlar gününü doyasıya eğlenerek kutladılar. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here