CHP Kadın Kolları TSD Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etti

7
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanı Gülay Tülüş ve
Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli
Şubesi’ni 02 Aralık 2010 Perşembe günü ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Ziyarete; CHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Tülüş ve Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Çağfar, Sayhan Delioğlu, Necmiye Yavaş, Hafize Durmuş, Şükran Gülşen, Emine Gülsatan ve Elmas Büyükdere ziyaret ederken, TSD Kırklareli Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu, Şube Sekreteri Arif Uzunoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Eskici karşıladı.
Şube Sekreteri Arif Uzunoğlu merkez ilçede 453, Lüleburgaz’da 590, Babaeski’de 347, Pınarhisar’da 177, Vize’de 200, Demiköy’de 184, Pehlivanköy’de 77 ve Kofçazda 43 bedensel engeli olduğunu belirterek, 2002 yılı nüfus sayımında bir ibaresi olduğunu ve o sayımda tespit edildiğini belirtti.
TSD Kırklareli Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Özeklioğlu; “Bilindiği gibi ülkemizde çıkan yasalar kanunlarla boşluklar eksiklikler bitmiyor. Başta konfederasyonumuz olmak üzere bizlerde Kırklareli’de engelli vatandaşlarımızın çıkan yasalar konusunda haklarını tamamen alabilmek için Ankara’ya özürlülerin sorunlarını dile getirmek için siyasi partilerimize bu sorunu söylemek için gidiyoruz. Bu yıl ilk kez konfederasyonumuz ve Türkiye sakatlar derneği olarak Türkiye’de 65 tane şubemiz var. Bir nevi tüm engelliler orada bir araya geleceğiz. Birlik ve beraberliğimiz ülkemizde siyasi partilerimize de ses getirir dikkatini çeker. Engellilerin sorunlarını en kısa zamanda çözeriz” dedi.
Kadın Kolları Başkanı Tülüş ise; “Bir şey yapmak istersek her şey yapılabilir” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here