CHP Babaeski Örgütü’nde yeniden Hasan Ali Eren Dönemi başladı

27
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren; “İnsanın üç temel gereksiniminin karşılanmasının gittikçe zorlaşacağı bir döneme giriyoruz. Bu gereksinmeler; özgürlük-ekmek-güvenlik ve eşitliktir. Cumhuriyet Halk Partisi bir şekilde bu toplumun umudu olduğunu anlatabilmelidir. Bazen sihirli sözcükler, stratejilerden güçlü olabilir. Sizlerin şahsıma bu güveni ve yüklediği sorumluluk ağırdır. Sorunlar büyük, insanlar küçük! Birlikte güçlüyüz ve başaracağız” dedi.
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren; “İnsanın üç temel gereksiniminin karşılanmasının gittikçe zorlaşacağı bir döneme giriyoruz. Bu gereksinmeler; özgürlük-ekmek-güvenlik ve eşitliktir. Cumhuriyet Halk Partisi bir şekilde bu toplumun umudu olduğunu anlatabilmelidir. Bazen sihirli sözcükler, stratejilerden güçlü olabilir. Sizlerin şahsıma bu güveni ve yüklediği sorumluluk ağırdır. Sorunlar büyük, insanlar küçük! Birlikte güçlüyüz ve başaracağız” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütü 18 Aralık 2014 Perşembe günü saat 12.30’da Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi.
Toplantıda; CHP Babaeski İlçe Başkanlığı görevini açıklayan Hasan Ali Eren’i, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, CHP Kırklareli Milletvekiliği Aday Adayı Fikri Karaca, CHP Kırklareli İl Eski Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli İl Eski Başkanı Tuna Soykan, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Kırklareli İl Genel Meclisi Babaeski Üyeleri Sibel Çınar ile Vedat Dal, Babaeski Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı Hayati Dağlıoğlu, bazı Belediye Meclis Üyeleri, bazı Babaeski Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları, Büyükmandıra Belediyesi Eski Başkanı Ali Osman Bayraktaroğlu, Kırklareli İl Genel Meclisi Babaeski Eski Üyesi Hüseyin Taşkın, Tayfun Erel, Yerel Basın temsilcileri ile partililer yalnız bırakmadılar. 
* Başkan Eren; “Bu örgütün geçmiş seçimlerdeki başarıları geleceğin göstergesidir”
Toplantıda açılış konuşmasını CHP Babaeski İlçe Başkanlığı görevine başlayan İlçe Başkanı Hasan Ali Eren yaptı. Başkan Eren, konuşmasında şunlara yer verdi;
“Sayın Belediye Başkanlarım, Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, Hanımefendiler, Değerli Basın Mensubu Arkadaşlarım; hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Değerli Arkadaşlar, dost ve kardeş ülke Pakistan’da Salı günü meydana gelen menfur terör saldırısında yaşları 12 ile 16 arasında 145 öğrenci hayatını kaybetmiştir. Ölen Yavrulara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.  Teröre binlerce evladını şehit vermiş bizler, bu ailelerin acılarını paylaşıyoruz. Fikri Karaca’nın İlçe Başkanlığı’ndan istifasını müteakip, parti tüzüğümüzün amir hükmü ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’nın oluru üzerine 13 Aralık 2014 tarihinde İlçe Yönetim Kurulu’nca oy birliğiyle Babaeski İlçe Başkanı olarak görevlendirildim. Şahsımı bu göreve öneren, başta Belediye Başkanımız Abdullah Hacı’ya,  Milletvekilimiz Turgut Dibek’e, öneri belgesine oy birliğiyle imza koyan İlçe Yönetim Kurulu Üyelerime, elbetteki bu siyasal olayın karşılık bulduğu siz Örgütümün bu şekilde yansıyan iradesine teşekkür ediyorum. Başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere, özgürlük hareketlerinden, emek mücadelesinden ve evrensel dayanışmadan kaynağını alan çağdaş, demokratik sol bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak hedefimizdir. Bu evrensel değerler ve tüzüğümüzde yazılı amaçlar doğrultusunda, bu güne kadar olduğu gibi, birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu örgütün geçmiş seçimlerdeki başarıları geleceğin göstergesidir. Bu bir nöbet değişimidir. Bayrağı bu güne kadar taşıyıp bize devreden arkadaşlara minnettarız. Biz de bayrağı aldığımız yerden daha ileriye ve yükseğe taşıyarak, ülke tarihinin belki de bu en kritik milletvekili genel seçimlerinde en yüksek oranda başarı sağlamak için mücadele edeceğiz. Örgütümüz bu potansiyele sahiptir. İktidar; bir kişinin veya grubun diğer bir kişi veya grubun davranışını değiştirebilme yeteneğidir. Türkiye genelinde toplumu ikna ederek, umut vererek, bir iktidar değişikliği gerçekleştirebiliriz. Biz buradan başlarız. Arkası gelir. Bu yolculuğun Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına çıkacağından eminim.” dedi.
* Başkan Eren ülke gündemine değindi
Türkiye’nin gündemine değinen Başkan Eren; “Türkiye’nin içinde bulunduğu yığınla ve bizi dünyadan tecrit eden sorunlara şöyle bir göz attığımızda nedir gördüklerimiz? Bir ülkenin çağdaş uygarlık seviyesine çıkabilmesi için en büyük potansiyeli olan çocuklarımızın layık görüldüğü, ortaçağdan kalma hayaller peşinde kurgulanan bir eğitim sistemi.  Bilinçli olarak toplumun itilmekte olduğu cahillik. Yığınla çalışanın asgari ücrete mahkûm edildiği bir çalışma hayatı, küçülen ekonomi, artan işsizlik; sınırlarımızda etnik ve mezhepsel farklılıklar nedeniyle birbirini boğazlayan insanlar. Ve ecdadının mezar taşlarını okuyabilme derdine düşen bir Milli Eğitim Şurası. Ben ve sizler, Babaeski’den baktığımızda böylesine olumsuz bir fotoğraf görürken, birileri bizi yine cambaza baktırıp; “Her şeyin iyiye gittiği ekonomi ve siyasi yalanlarını” yüzümüze söylemeye devam ediyor. Bu sistem ; “Var olmayan ve var olmayacak sanal gerçekleri” görsel ve yazılı yalan makineleri ile üzerimize püskürtüyor. Ve dünyada bir milyar aç insan… ama bu dünyaya cennet diyorlar! İleriye bakan halk, geriye bakan yöneticiler. İş Kazaları, Soma  – Ermenek Maden Faciaları ve hiçbir şeyden ders almayan bir siyasal ve bürokratik yapı. Ve bütün bu olumsuzluklara rağmen, önümüzde duran,  umutlu olmamıza sebep somut gerçekler” dedi.
* Başkan Eren; “Siyasal ve sosyal barışın değerini bilelim”
Babaeski’deki sosyal ve siyasal çalışmaları değerlendiren Başkan Eren; “İşte Babaeski’nin gerçekleri; 2009 yerel seçimleri: yüzde altmış oy oranı; 2010 anayasa halk oylaması: yüzde seksen hayır oy oranı; 2011 milletvekili genel seçimleri: yüzde 61 oy oranı; 2014 yerel seçimi: yüzde 63 oy oranı; 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi: yüzde 75 oy oranı. İlçede herkesin fedakârlığıyla sağlanan siyasal ve sosyal barışın değerini bilelim. Geçmişte olanlara takılmadan, el ele geleceğe bakmak. Birbirimizi sevgiyle kucaklamak. Belki de en fazla ihtiyacımız olan bu! Bunu mutlaka muhafaza edeceğiz. İşte bunlar somut gerçekler; elle tutulur, gözle okunur. Bu sonuçlar size ait. Aydın, özgür, adil; iradesine ipotek koydurmayan Babaeski halkının somut gerçekleri. Evet, sıra geldi en somut, en elle tutulur gerçeğe,  alt yapı çalışmalarımıza;  Değerli Arkadaşlar, bu çalışmalar gelişmiş ülkelerde 19. Yüzyıl’da tamamlanırken, Türkiye’de ise 70’li yıllarda inşasına başlanan faaliyetlerdir. Maalesef ki biz, kırk yıllık bir gecikmeyle daha yeni başlıyoruz, altından kalkacağız. Halkımız,  bunun gecikmişliğini, gerekliliğini ve hayati öneme haiz olduğunu biliyor.  Bu durum hukuken de vicdanen de  ertelenemez bir gerçeğimizdi!..Başta Belediye Başkanımız Abdullah Hacı olmak üzere siyasi liderliğin ilçede sağladığı sosyal ve siyasi barışın bize verdiği güçle başaracağız. Belediye Başkanımız ve Belediye Personeli, gecesini gündüzüne katarak hayatımızı kolaylaştırmak için emek veriyor. Biz de örgüt olarak Başkanımızın ve Belediye Personelimizin yanındayız, onların savunucusuyuz. Her halükarda, bilhassa en olumsuz durumlarda Sayın Belediye Başkanımızın yanında olacağız. Bu çalışmaların derinliğini, geleceğe dönük faydasını hayal dahi edemeyen, vizyonu ancak çamurda yuvarlanan mandalarla sınırlı sözde facebook siyasetçileri ve hayatında yazılı bir kâğıt okumamış, Wikipedia’dan kopyala yapıştır ile kültür egzersizi yapan diplomalı siyasetçilerin bu yapılanları anlamasını zaten bekleyemeyiz.
En acısı da bu partinin üyesi bazı arkadaşlar bu yanlışa ortak oluyorlar. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Kasım 2014 tarihinde Edirne Bölge Toplantısı’ndaki bir sözünü hatırlatmak istiyorum. 
“Partisini, Belediye Başkanını, İlçe Başkanını, sokakta, kahvede, sosyal medyada eleştiren Cumhuriyet Halk Parti’li değildir.” Bu sözlerin altını kalın kalın çiziyorum. Parti disiplini konusunda hiç taviz vermeyeceğimi ve İlçe Başkanlığı görevimi tüzükte yazılı kurallara göre yapacağımı burada bir kez daha ifade ediyorum. Ayrıca Partimin delikli kuruşuna sahip çıkacağıma emin olabilirsiniz. Daha ne söyleyeyim ki; evet arkadaşlar, işte buradasınız; Bir avuç kalmış, erdemli, kahraman, yurtsever ve aydın Cumhuriyet Halk Parti’li siyaset arkadaşlarım. İşimiz zor. Ama başta Belediye Başkanımız ve sizlerin yürekten desteği ile başaracağız. İnsanın üç temel gereksiniminin karşılanmasının gittikçe zorlaşacağı bir döneme giriyoruz. Bu gereksinmeler; özgürlük-ekmek-güvenlik ve eşitliktir. Cumhuriyet Halk Partisi bir şekilde bu toplumun umudu olduğunu anlatabilmelidir. Bazen sihirli sözcükler, stratejilerden güçlü olabilir. Sizlerin şahsıma bu güveni ve yüklediği sorumluluk ağırdır. Sorunlar büyük, insanlar küçük! Birlikte güçlüyüz ve başaracağız. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren’in konuşmasının ardından Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, CHP Kırklareli Milletvekilliği Aday Adayı Fikri Karaca, CHP Kırklareli İl Eski Başkanı Tuna Soykan ve CHP Kırklareli İl Eski Başkanı Vecdi Gündoğdu ve Kenan Gürbüz de sırasıyla söz alarak gündemi değerlendirdiler ve Başkan Eren’e görevinde başarılar dilediler. 
Toplantı sonunda ise Büyükmandıra Belediyesi Eski Başkanı Ali Osman Bayraktaroğlu, CHP Kırklareli Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını açıkladı. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here