CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanlığına Necmiye Kurtpolat seçildi

61
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’nda yapılanmanın son aşaması olan Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Seçimleri gerçekleşti.


Özkan Başaran

Parti binasında yapılan, CHP Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelikleri seçimleri için Necmiye Kurtpolat ile Aysima Altunay’ın listeleri yarıştı. Yapılan seçimler sonucunda, Necmiye Kurtpolat, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi.
Yapılan açık oylamada Divan Başkanlığı’na, Perihan San, oy birliği ile seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, yapılan CHP İlçe Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Seçimlerinde 189 Üye oy kullandı. Seçimler sonucunda yapılan tasnifçe; 1 oy boş, 1 oy geçersiz sayıldı. Seçimler sonucunda Aysima Altunay 59 oy alırken, Necmiye Kurtpolat ise 130 oy alarak CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Başkan Kurtpulat’ı, seçimden sonra ilk kutlayan rakibi Aysima Altunay oldu.
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Hülya Altundağ, Nuray Bağrıvatan, İpek Dimitoka, Gürcan Namdar, Serda Onat, Necmiye Ziynet.
CHP İlçe Başkanı İrfan Altınel, seçim sonrası Kadınlar Kolları Başkanı seçilen Necmiye Kurtpulat’ı kutlayarak, şunları söyledi;
“Bugün Babaeski İlçe Örgütü bir ilke daha imza attı. 189 üyesinin katıldığı ve iki listenin yarıştığı kadın kolları seçimi tam bir demokrasi şöleni içinde geçti. CHP’li kadınlar her zaman demokrasinin ve aydınlık mücadelenin öncüsü olmuşlardır. Kadınlarımızı kutluyorum. Bundan sonra yapılacak olan parti çalışmalarında tek yumruk olacağız. Herkes çalışmalara katkıda bulunmak için bizimle düşüncelerini paylaşmalıdır.”
CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Necmiye Kurtpulat’ta, yaptığı konuşmasında, yapılan seçimlerin Demokratik bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, şunları kaydetti;
“Bugün özgür irademizi kullanarak kardeşçe, demokratik bir seçim daha gerçekleştirdik. Uzun zamandır partide göremediğimiz arkadaşlarımızı tekrar bir arada gördük. Her iki listede, seçimlerde CHP’ye yakışır olumlu bir tavır sergilemiştir. Tekrar İlçemizde ki kadınlarla birlikte çalışmaktan büyük bir mutluluk duyacağım. Bugünden itibaren İlçemizdeki kadınlarımıza birçok konu da verilecek eğitimlerle daha başarılı olacağız.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.