CHP Babaeski İlçe Teşkilatı toplandı

13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’nda Olagan Perşembe toplantısı 15 Ağustos 2013 günü yapıldı. 


 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’nda Olagan Perşembe toplantısı 15 Ağustos 2013 günü yapıldı. 
Düzenlenen toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski Belediye Başkanı Aday Adayları Muzaffer Haluk Tezsezer, Ozan Yetkin Hazar, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Büyükmandıra Belediye Başkan Aday Adayı Sertaç Balyemez Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal ve çok sayıda partili katıldı.
CHP Kırklareli Milletvekili Dibek, ülke genel siyaseti ve yerel siyasete değinen konuşmasının yanı sıra ayçiçeği üreticilerinin merakla beklediği ayçiçeği fiyatlarıyla ilgili Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı ziyaret ettiğini ve Başkan Kahraman’ında çiftçilerin alın terini mağdur etmeyecek fiyatı belirleme yolunda çalışmaların devam ettiği söylediğini partililere aktardı. Vekil Dibek’ in Konuşmasından sonra Vekil Kesimoğlu konuşmasında genel siyasete değindikten sonra yaklaşan festival nedeniyle Başkan Hacı ile birlikte Ankara gittiklerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu elden davetiyesini takdim ederek 43. Babaeski Tarım Festivali’ne davet ettiklerini söyledi.
Daha sonra söz alan önceki dönem Belediye Başkanı ve şu anki CHP Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı M. Haluk Tezsezer söz aldı. Tezsezer konuşmasında bu yerel seçim yarışında önemli olan isimlerin değil adayların değil partimizin kazanmasıdır konusunu vurguladı.
Tezsezer tüm aday adaylarına başarılar diledi.
CHP Babaeski Belediye Başkanı Aday Adayı Veteriner hekim Ozan Yetkin Hazar konuşmasına genel siyasetle başlarken “AKP artık gidicidir” dedi.
Yerel siyasetle sözlerine devam eden Hazar Biz bir maça çıktık. Maçımızın kuralları daha tam netleşmedi. Kurallar nasıl olursa olsun bizim tek bir amacımız var Babaeski’ye hizmet etmek.
Hepimizin ortak çatısı da Cumhuriyet Halk Partisidir.
Yöntem olarakta her zaman geniş katılımlı demokrasiyi istiyoruz. Sonuç olarak CHP genel merkezinin belirlediği her yola saygı duyarız.
CHP Babaeski Belediye Başkanı Aday Adayı Hazar, bizim hareket noktamız halkımızın memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır, diyerek sözlerini tamamladı.
Hazar’ın konuşmasından sonra söz alan Başkan Hacı bu parti içi yarış döneminin çok olumlu geçtiğini söyledi. Tüm aday adaylarının tutumlu davranışları için teşekkür etti.
Başkan Hacı, 43. Babaeski Tarım Festivalinin yaklaşmakta olduğunu, 43. Babaeski Tarım Festivali’nin açılışına CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ’in katılacağı müjdesini verdi.
Ayrıca CHP Sinop Milletvekili Engin Altay’ın da festivale katılacağını bildirdi.
Başkan Hacı Festival süresince 5 günde 5 büyük açılış gerçekleşeceğini ve tüm halktan her zaman olduğu gibi festival organizasyonunda da yardım beklediklerini bildirdi.
Toplantı sonunda CHP Babaeski İl Genel Meclis Üyesi Alaaddin Ergin ve Katranca Köyü sakinlerinden Sayın Sayın söz alarak görüşlerini partililerle paylaştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here