CHP Babaeski İlçe Örgütü’nde bayramlaşma coşkusu

18
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Örgütü..
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Örgütü, Kurban Bayramı’nın 1. günü olan 4 Ekim 2014 Cumartesi günü Parti binasında bayramlaşma programı düzenledi. 
Bayramlaşma programına; CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, İl Genel Meclis Babaeski Üyeleri Sibel Çınar, Vedat Dal ve Şahin Arslan, CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanı Mecmiye Kurtpulat,Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Tübeler, Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren, Ertuğrul Kurtpulat katıldı.
Programda açılış konuşmasın CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca yaptı. Başkan Karaca, konuşmasında; “Bugün ne yazık ki sınırımızda Müslüman kanı dökülen bir günde bayramlaşıyoruz. Ne yazık ki kendini Müslüman diye niteleyen bir örgüt olan Işid, Irak ve Suriye’de Müslümanları kesip, öldürüyor. Biz şu anda ülkemizde bu tarz şeyler olmadığı için mutluyuz ama sınırımıza kadar dayandılar. Böyle bir ülkede böyle bir bayram kutlamak bizim için büyük bir şans. Geleceğimizden endişeli oluyoruz çünkü her gün savaş çığlıkları atılıyor. İnşallah Türkiye böyle bir savaşa girmez. Bu vesileyle hepinizin, geleneklerimizin göreneklerimizin sürdürüldüğü, arkadaşlıkların dostlukların tekrar hatırlandığı, insanların birbirleriyle ilişkilerini geliştirdiği bir gelenek olan bayramlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Hepinize bundan sonra da nice bayramlar dilerim. Saygılar, sevgiler sunarım.” dedi.
Başkan Karaca’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Abdullah Hacı konuşma yaptı. Konuşmasında partililerin bayramını kutlayan Başkan Hacı; “İl Başkanım, Milletvekilim, İlçe Başkanım, Değerli Belediye Başkanı Meslektaşlarım, Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; Kurban Bayramı, dini bir bayramdır ve direkt İslam Âlemi’ne bağlı bir bayramdır. Ama maalesef bugün sınırımızda Müslümanlar birbirini kesmekle meşguller. Müslümanlar arasındaki bu kavgayı da Hıristiyanlar durdurmak istiyorlar. Biz Babaeski’den oradaki kanı durduramayız. Çıkarlar ne kadar büyük olursa, akan kan da o kadar büyük oluyor. Ama hiç olmazsa bizler Babaeski’de kin ve nefret duygularını unutalım. Eski kavgalarımızı bir an olsun arka plana bırakalım. Bayram süresince dostluklar ve barış hâkim olsun. Bu vesileyle hepinizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
Başkan Hacı’nın konuşmasının ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin konuşma yaparak, partililerin bayramını kutladı. Başkan Zengin; “Sayın İlçe Başkanım, Vekilim, Belediye Başkanlarım, Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; bu bayramda verilebilecek en güzel mesaj, barış istiyoruz. Ama biz ne kadar barış da desek, küresel sermaye, emperyalizmin güçleri buna izin vermeyecek gibi gözüküyor. Adım adım da savaşa gidiyoruz, öyle görüyorum. Umarım büyüklerimiz, hükümetimiz Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesinden ayrılmazlar. Çocuklarımız ölmez, analarımız babalarımız üzülmez. Dolayısıyla bu bayramda bütün dünyaya vermemiz gereken en güzel mesajın “Barış, barış, barış” olması gerektiğini düşünüyorum. Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum, ailelerinizle birlikte mutlu bayramlar diliyorum.” dedi.
Programda son olarak CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, konuşma yaptı. Vekil Dibek’in konuşmasının ardından katılımcılar, Babaeski İlçe Kaymakamlığı’nın düzenlediği bayramlaşma programına katıldılar. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here