CHP Babaeski İlçe Örgütü CHP’nin 90. Yaşını kutladı.

10
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşu’nun 90. Yıldönümü’nü 9 Eylül 2013 Pazartesi günü düzenlediği etkinlikle kutladı. 
Haber:Özkan Başaran
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşu’nun 90. Yıldönümü’nü 9 Eylül 2013 Pazartesi günü düzenlediği etkinlikle kutladı. İlçe merkezi önünde gerçekleştirilen programa; CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, CHP Belediye Başkanı Aday Adayı Haluk Tezsezer, İlçe Başkanı Fikri Karaca, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Büyük Mandıra Belediye Başkanı Aday Adayı Sertaç Balyemez, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Buyur,  çok sayıda parti üyesi ve vatandaşlar katılım gösterdi..
İlçe Merkezi’nde partililerle Kuruluş Günü’nü kutlayan CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemiz ve partimiz için benim en büyük mirasım Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’dir demiştir. Bizler de ülkemize ve partimize sahip çıkarak 90. Yılımızı kutluyoruz. Nice yaşlara” dedi. Milletvekili Dibek’in yapmış olduğu konuşmanın ardından  Atatürk Heykeli’ne yürüyüşe geildi. Atatürk Heykeli’ne İlçe Başkanı Fikri Karaca’nın partililer adına çelenk koymasıyla başlayan törende saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı sonrasında konuşma yapan Fikri Karaca; “90 yıl önce, huzurunda bulunduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediye ettiği en önemli eserlerden biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. CHP Anadolu ve Rumeli Mudafa-i Hukuk Cemiyetleri’nin cephelerde birleşerek oluşturduğu Halk Fırkası’nda bütünleşmiş ve daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi kimliğiyle Türkiye’nin kuruluş ve kurtuluşunu gerçekleştirmiştir. Bugünlere gelmemizde başta Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin önderi ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyor, rahmetle anıyor ve partimize gönül veren, mücadele eden herkese saygılar sunuyorum” dedi.
Atatürk Heykeli’nde yapılan törenin ardından İnönü Heykeli’ne yürüyüş yapıldı. İnönü Heykeli’ne de çelenk sunan partililer, saygı duruşu yaptılar ve İstiklal Marşı okudular. Burada da konuşma yapan İlçe Başkanı Fikri Karaca; “Kurtuluş Savaşımızın en büyük kahramanlarından, Atamızın en yakın silah arkadaşı, en büyük danışmanı, hem askeri hem siyasi bakımdan 2. Adam 2. Genel başkanımız İsmet İnönü huzurunda olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Büyük hizmetlerinden dolayı kendisini huzurunda bir kez daha anıyoruz. Türkiye’nin 2. Adamı İsmet İnönü’nün “Bir memlekette namuslu insanlar namussuzlar kadar cesaretli olamıyorsa o ülkenin geleceğinden endişe ederim” sözü çok önemlidir. Bizler de günümüzde emperyalizmin gizli işgalinden kurtulmak için ve onların işbirlikçilerine karşı durabilmek için en az namussuzlar kadar cesur olacağız. Ancak o zaman iktidara geleceğiz ve ülkemizi tam bağımsız bir ülke haline getireceğiz” dedi. Konuşma sonunda partililerin tebrikleri sonucunda tören sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here