CHP Babaeski İlçe Kongresi bugün yapılıyor

21
CHP Babaeski İlçe Kongresi bugün yapılıyor. Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonu’nda yapılacak kongreye tek listeyle giriliyor.


HABER MERKEZİ
Sadece, CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel’in İlçe Başkanı Adayı olarak gireceği seçimde, İlçe Örgütü de pek değişmeden seçilmiş olacak.
Birkaç ismin değişeceği konuşulan CHP Babaeski İlçe Örgütü’nde, hemen hemen aynı listeyle devam kararı alındığı gelen duyumlar arasında. Bu durumda da gençleşen bir liste olmayacak. Sürpriz bir isimlerle kucaklayıcı ve partinin geniş kesimlerini dengeleyen isimler listede görülemeyecek.
Eğer Aynı isimlerle devam kararı alınırsa; genç isimler yeni CHP Babaeski örgütünde yer bulamayacak. CHP Kırklareli Merkez İlçe Örgütü geçen hafta seçilerek göreve başlamıştı.
Geçtiğimiz hafta yeni seçilen, Kırklareli merkez ilçe örgütünün 30 yaş ortalamasında olduğu düşünülürse, Bugün yeniden seçilecek CHP Babaeski örgütünün yaş ortalamasının 50’lerin üzerinde olduğu görülecektir.
Genç CHP’lilerin Babaeski İlçe örgütünde görev alması, partinin geleceğini Babaeski’ de gençleştirmek anlamına geldiğini söyleyen genç CHP’liler; “Bizlere güvenilmiyor mu? CHP’nin kurucusu Ulu Önder, “Atatürk” Vatanı gençlere emanet edecek kadar güvendi de, Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel Gençlere güvenmiyor mu?” diyerek üzüntülerini de belirtiyorlar.
Bugün yapılacak CHP Babaeski İlçe Kongresi’ne tek liste olacağı için pek katılım beklenmiyor ve sönük geçeceği konuşuluyor.
Babaeski’deki CHP’li muhaliflerin İlçe Kongresi’ne katılmayacakları duyumları konuşulurken, Babaeski CHP’de kırgınlıklar ve parti içi sıkıntılar kongreden sonra belirgin olarak ortaya çıkacak.
Babaeski de İlçe Binasını kiralayan Mustafa Sarıgül’ün, Türkiye Değişim Hareketine, Babaeski’den 400 civarında üye kaydedildiği konuşulurken, Babaeski’de CHP İlçe Kongresi’nden sonra kırgın CHP’lilerin de TDH’ye üye olacakları iddia ediliyor. (ö.b.)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.